Інвестори позбуваються бондів з Європи – FT

Поділитися
Інвестори позбуваються бондів з Європи – FT Політичні ризики роблять європейські цінні папери непривабливими. © УНІАН
Політичні ризики в ЄС на тлі зміцнення американського долара роблять європейські цінні папери непривабливими.

Впродовж останнього тижня інвестори намагалися повернути свої вкладення в європейські бонди і інвестиційні фонди через занепокоєння, пов'язані з наслідками референдуму в Італії щодо зміни конституції. Крім того, зміцнення долара США після виборів президента посприяло притому грошей на американську фондову біржу.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що станом на 30 листопада європейські фонди облігацій втратили 1,9 мільярда доларів після чотирьох тижнів відтоку капіталу поспіль. В цей же час, згідно з даними EPFR, європейські інвестиційні фонди втратили 2 мільярда доларів. Таким чином, їхній загальний відтік капіталу після виборів у США склав 8 мільярдів доларів. В цей же час, американський долар зміцнився через обіцянки Дональда Трампа стимулювати економіку за допомогою агресивної фіскальної політики.

Подорожчання зеленої банкноти підвищило вартість конвертації європейських активів у доларовий еквівалент для інвесторів із США. Також вкладання грошей у американські цінні папери стало більш привабливим для іноземних інвесторів, які отримують додаткову вгоду конвертуючи доларовий дохід у свою національну валюту.

Впродовж останнього тижня притік грошей у американські інвестиційні фонди склав 4.4 мільярди доларів. Таким чином, в цілому після виборів президента він склав 40 мільярдів.

"Сильний долар дійсно посилює надію і впевненість у тривалому зростанні економіки США, що, здається, лишає європейське відновлення позаду", - сказав головний стратег компанії Convergex Ніколас Колас.

Сьогодні видання The Economist писало, що долар США дорожчає, і це погано для світової економіки. Через зростання вартості зеленої купюри позичальники намагаються отримати назад готівку, щоб обслуговувати власні борги, які теж подорожчали. Починається відтік капіталу, а вартість активів падає.

Нагадаємо, що Україна також використовує долар США для створення власних валютних резервів. Наприкінці вересня Україна отримала 1 млрд доларів, розмістивши п'ятирічні бонди під гарантії США. Перший випуск єврооблігацій на 1 млрд доларів під держгарантії США ще був здійснений два роки тому, в травні 2014 року. Другий транш Україна отримала через рік, в травні 2015-го. Очікувалося, що Україна отримає третій транш на 1 млрд ще восени 2015 року. Однак США зв'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також з рішенням МВФ про виділення свого кредиту.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі