Топ Новини

Інвестиційна привабливість України впала до найнижчого рівня

20 грудня 2011 в 14:37
У ІV кварталі 2011 року індекс інвестиційної привабливості ринку України для іноземних інвесторів впав до найнижчого рівня з моменту початку його визначення.
dollar_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, індекс ІV кв. становив 2,19 бала, тоді як у ІІІ кварталі він був на рівні 2,56.

Як повідомила на прес-конференції Ганна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (ЄБА, складає індекс) такі дані отримано за результатами 14-ї хвилі опитування перших осіб 162 компаній-членів ЄБА.

Найбільше падіння у порівнянні з попереднім кварталом показала складова "оцінка поточного інвестклімату" - 1,8. "Зміна клімату за попередні 3 місяці" отримала 2,2 бала, "прогноз щодо інвестиційного клімату" - 1,8.

Серед основних скарг респондентів - зростання фіскального тиску, корупція. Прямі втрати від цього компанії оцінюють на рівні 100 млн євро. Окрім того, близько 250 млн євро інвестицій цих компаній "заморожені" внаслідок несприятливості бізнес-клімату.

Як зазначив президент ЄБА Томаш Фіала, бізнес не вірить у покращення бізнес-середовища. У судах 96% рішень виносяться на користь податкових органів. Збільшилися корупційні ставки.

За словами керівника відділу торгівлі та економіки представництва ЄС в Україні Ульріке Хауер, показник інвестиційної привабливості України погіршується, і це викликає занепокоєння в ЄС. Незважаючи на постійні запевнення влади у впровадженні реформ, інвестори не бачать покращень у бізнес-кліматі. Потрібні системні зміни.

Індекс інвестиційної привабливості експерти ЄБА визначають з III кварталу 2008 року. У той час він дорівнював 3,14 бала. Найвище значення зафіксовано у I кварталі поточного року - 3,4.

 

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...