Топ Новини

Інвестиції в українську економіку в 2013 році залишаться на рекордно низькому рівні

2 січня 2013 в 11:12
У 2012 році інвестиції в українську економіку впали до кризового рівня. Інвестори зайняли очікувальну позицію. Наміри влади збільшити мита для захисту внутрішнього ринку насправді призведуть до погіршення інвестиційної привабливості України.
dengi_grivni_prishepka_123.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Прогнозний обсяг інвестицій в Україну в 2013 році навряд чи перевищить кризовий показник 2012 року і складе не більше 20% ВВП, дефіцит рахунку поточних операцій зросте до 8,5 млрд доларів, а приплив прямих іноземних інвестицій не перевищить 5 млрд. доларів. Про це сказано в презентації Центру Разумкова, підготовленій директором економічних програм центру Василем Юрчишиним.

За його даними, рівень інвестицій у 2012 році впав до кризового рівня в 18% ВВП, причому в структурі фінансування капітальних інвестицій за підсумками трьох кварталі 2012 року дві третини (61,2%) склали власні кошти підприємств, решта - переважно кредити банків та кошти держбюджету. «Інвестори зайняли очікувальну позицію - обсяг інвестицій в 2013 році не перевищить 20% ВВП», - сказано в презентації Юрчишина.

Крім того, на думку експерта, наміри влади збільшити мита для захисту внутрішнього ринку насправді призведуть до погіршення інвестиційної привабливості України, подорожчання імпорту і ускладнення доступу українських товарів до зовнішніх ринків унаслідок «дзеркальних» протекціоністських заходів для українського експорту.

«В умовах слабких структурних змін, які б сприяли підвищенню конкурентоспроможності української економіки, дефіцит рахунку поточних операцій в 2013 році складе 8,5 млрд доларів, а приплив прямих іноземних інвестицій не перевищить 5 млрд доларів», - йдеться в презентації.

Як повідомлялося, іноземні інвестори за дев'ять місяців 2012 року вклали в українську економіку 4,319 млрд дол, що на 8,9% менше, ніж у минулому році (4,742 млрд дол). При цьому інвестори одночасно вилучили 817 млн ​​дол (у 2011 році - 685 млн дол).

Читайте також:

Приріст іноземних інвестицій в економіку України впав у 5 разів

The Wall Street Journal «поховала» інвестиційну привабливість України

ЄБРР назвав запуск поїздів Hyundai «інвестиційним провалом року» в Україні

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...