Топ Новини

Імпортозаміщення не буде ефективним без покращення бізнес-клімату - ЄБА

5 лютого 2013 в 16:29

Прагнення уряду до імпортозаміщення є марними, якщо не спростити ведення бізнесу в Україні, як для іноземних компаній, так і для вітчизняних підприємств.

482 импортозамещение importozameshchenie
belta.by

Ефективна політика імпортозаміщення неможлива без організації комфортних умов функціонування як для імпортерів, так і для місцевих виробників. Про це заявила виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко.

"Щоб побудувати осмислену і ефективну політику імпортозаміщення, важливо зрозуміти, що неможливо винятково адміністративним шляхом налагодити ефективно діючу систему місцевого виробництва, особливо у довгостроковій перспективі", - відзначає Дерев'янко. Вона підкреслює: ключем до збільшення обсягів локального виробництва буде служити організація комфортних умов функціонування як для імпортерів, так і для місцевих виробників.

Одну з ключових ролей буде грати встановлення незалежної системи правосуддя, що є невід'ємною умовою дотримання безпеки об'єктів власності місцевого та іноземного інвестора, і визначення рівних для всіх умов ведення бізнесу і доступу до ресурсів.

"Для бізнесменів, які захочуть вкладати в місцеве виробництво, вкрай важливо розуміти, що декларовані податки і збори будуть відповідати фактичним, у фіскальній сфері буде присутня передбачуваність, а права приватної власності будуть недоторканні", - каже Дерев'янко.

Крім того, розвиток імпортозаміщення має, безумовно, спиратися на рівний доступ до кредитування за доступними кредитними ставками.

Однак на даний момент кредити є практично недоступними для бізнесу, оскільки для того, щоб мати можливість освоїти кредит під 20 - 30%, необхідно мати дуже пристойну рентабельність, що не завжди можливо. "Наприклад, у великій кількості країн з розвиненою системою кредитування ставки становлять 5-7%, і до таких виправданих показників, на наш погляд, варто прагнути, - резюмує виконавчий директор Європейської бізнес асоціації.

Нагадаємо, що на початку січня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив першому віце-прем'єр-міністру Сергію Арбузову взяти під контроль реалізацію програми імпортозаміщення та забезпечити скорочення негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу.

Доопрацювання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яка повинна включати в тому числі комплекс заходів з імпортозаміщення, уряд має закінчити до 10 лютого 2013 року, тобто до кінця нинішнього тижня.

Читайте також:

Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення бюджету на 2013 рік

ЄБРР значно погіршив прогноз зростання економіки України в 2013 році

Україні не варто боятися імпорту і занадто захоплюватися імпортозаміщенням, - експерти

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...