Топ Новини

Ідея заборони валютних депозитів абсурдна, - експерти

5 березня 2013 в 17:37

Проект заборони валютних депозитів і 25% податок на банківські вклади мають слабку аргументацію.

Експерти констатують, що законопроекти депутата фракції Партії регіонів Євгена Сігала, якими він запропонував заборонити валютні депозити і ввести податок на банківські вклади в розмірі 25%, мають слабку аргументацію.

"У цих ініціативах я не бачу системного підходу, це більше схоже на одиничний випад конкретного депутата, не узгоджений з колегами. Скажімо так, ці законопроекти не нові, подібні ідеї вже давно обговорюються фахівцями. Але конкретно ці проекти законів випадають із загальної дискусії, дуже слабка в них аргументація. У нас 450 депутатів і кожен з них може кожен день подібні законопроекти ініціювати", - переконаний керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine Дмитро Яблоновський.

На його думку, зазначені законопроекти через їх непрофесіоналізм викликали незаслужений ажіотаж.

"Це навіть на психологічну атаку не схоже, думаю, що ці документи викликали незаслужений ажіотаж", - резюмує Яблоновський.

Згоден з колегою, що зазначені законопроекти не мають системного характеру, як єдина ініціатива влади, голова Комітету економістів, проректор Європейського університету Андрій Новак.

"Подібні ініціативи через їх абсурдність важко коментувати. У мене ключове питання - яку мету переслідував Сігал, пропонуючи такі законопроекти? Як мені здається, це зроблено з міркувань самопіару, оскільки самі регіонали висловили незгоду з подібними ідеями. Але це не хороший спосіб прославитися, тому що в сухому залишку ми отримуємо тривогу громадян", - говорить він.

На його думку, будь-якими заборонами доларизацію економіки не переможеш.

"Якщо займатися дедоларизацією економіки, то так це не робиться, потрібно ринок до відмови від інвалюти стимулювати, щоб люди працювали з гривнею. Заборонами тут нічого не вирішиш. Ну, як можна собі уявити, що сьогодні, коли в тисячі українців доларові депозити, взяти їх і заборонити? Що тоді робити - переводити в гривню? Україна так випаде з цивілізованого світу. Щодо податку на депозити, то такі ідеї сьогодні в багатьох країнах виникають, подібним шляхом на тлі кризи влади намагаються заповнити державні бюджети. Але там йдеться про 1-2%, але ніяк не 25%. Це абсурд!" - зазначає економіст.

Солідарний з думкою експертів директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков, відзначаючи, що в цих ініціативах простежується політизація економічних питань.

"Керівництво НБУ висловлює стурбованість спробами політизації суто економічних питань. Згадані вище ініціативи, на жаль, є результатом недостатньо глибокого опрацювання питань, за якими пропонуються законодавчі новації. Тому Національний банк України закликає політичних діячів ретельно аналізувати наслідки будь-яких законопроектів, внесених з банківської і фінансової систем, і виходити в своїй діяльності з принципу однозначного пріоритету забезпечення стабільності фінансової системи країни і поваги до її громадянам", - сказав він.

Представник НБУ підкреслив, що регулятор у цілому не підтримує вищезазначені ініціативи.

"Навпаки, політика Національного банку України спрямована на стимулювання збільшення депозитної бази відповідно до світової практики. Так, тільки за січень-лютий поточного року приріст депозитів фізичних осіб склав близько 15 млрд. грн., Що свідчить про зростання довіри до банківської системи", - говорить Новіков.

Він зазначає, що тільки за січень-лютий поточного року приріст депозитів фізичних осіб склав близько 15 млрд. грн., що, на його думку, свідчить про зростання довіри до банківської системи.

Нагадаємо, що раніше народний депутат фракції Партії регіонів, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Євген Сігал зареєстрував законопроекти, якими запропонував заборонити валютні депозити і ввести податок на банківські вклади в розмірі 25%.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...