Топ Новини

ІАТА погіршила прогноз річного прибутку світової авіації до млрд

6 червня 2011 в 08:07
Міжнародна асоціація повітряного транспорту (ІАТА) погіршила прогноз прибутку світових авіакомпаній на 54% через зростання вартості нафти, політичну нестабільність на Близькому Сході і у Північній Африці і наслідки березневих стихійних лих у Японії.
mria_samolet_avia_znua.jpg
ZN.UA

За оцінками ІАТА, всього цього року авіаперевізники зароблять млрд чистого прибутку при виторзі у 8 млрд і рентабельності 0,7%. У березні 2011 року ІАТА розраховувала отримати ,6 млрд прибутку - на 52% менше, ніж у 2010 році.

ІАТА підняла прогноз середньої ціни нафти Brent на поточний рік з до 0 за барель. У 2011 році авіакомпанія буде витрачати на пальне до третини своїх доходів, повідомляє Bloomberg. Ще десять років тому цей показник складав всього 13%.

"Ціна нафти - проблема всієї галузі. І ми не у змозі її контролювати", - заявив голова Singapore Airlines Ltd. Го Чжун Пхун.

Через руйнівний землетрус в Японії обсяг авіаперевезень скоротився на 20%. Традиційно Японія приносила до 10% всіх світових доходів галузі.

Як прогнозує ІАТА, пасажирооборот світових компаній збільшиться цього року на 4,4%, тоді як у березні очікувався підйом на 5,6%. Оцінка обсягів перевезення вантажів знижена з 6,1% до 5,6%.

Прогноз прибутку авіакомпаній в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні було погіршено з ,7 млрд до ,1 млрд, у Північній Америці - на 63%, до ,2 млрд. Оцінку доходів європейських авіаперевізників залишено без змін - 0 млн.

Найбільше, як очікується, постраждають компанії Латинської Америки - прогноз їх прибутку було урізано втричі - з 0 млн до 0 млн. Прибуток авіаперевізників Близького Сходу, ймовірно, також складе всього 0 млн, тобто буде на 86% гіршим за попередню оцінку.

Африканські авіалінії отримають цього року чистий збиток у 0 млн.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...