Хорошковський згадав, що в МВФ ще лежать «наші» 10 млрд доларів

21 січня 2012 в 09:20
Україна має намір відновити співпрацю з МВФ за програмою stand-by, що передбачає виділення понад 15 млрд доларів.
horoshkovsky.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Основним завданням української делегації на майбутніх переговорах буде поновлення програми співпраці, заявив міністр фінансів України Валерій Хорошковський.

"Конкретної дати поки немає. Нашим основним завданням буде відновлення програми роботи та отримання кредиту, якщо це можливо, в рамках тієї програми, яку було укладено раніше. За нею у нас залишилося близько 10 млрд доларів", - сказав він у ток-шоу "Велика політика з Євгеном Кисельовим".

Міністр фінансів підкреслив, що Україні потрібно зробити "певне домашнє завдання" і з відповідними пропозиціями їхати на переговори з МВФ.

У той же час, на думку Хорошковського, в України є внутрішні ресурси, щоб обійтися без кредиту Фонду. У той же час, не маючи такого інструменту, якщо Україні кредит дійсно знадобиться, взяти його буде вже дуже складно.

Нагадаємо, МВФ у липні 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною, затвердивши для країни нову програму stand-by на SDR10 млрд (близько 15,6 млрд доларів). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд. У грудні 2010 року МВФ виділив Україні другий транш кредиту stand-by в розмірі SDR1 млрд.

У 2011 році МВФ Україні грошей не давав.

У 2012 році Україна повинна повернути МВФ SDR2, 433 млрд (3,719 млрд доларів за поточним курсом), у тому числі SDR199 млн у рахунок відсотків.


Читайте також

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...