Топ Новини

Хорошковський: Україні доведеться знову позичати, щоб повернути старі борги. Але дефолту не буде

22 лютого 2012 в 14:55
У державному бюджеті не вистачає коштів для повернення наявних боргів.
horoshkovskiy28936.jpg
president.gov.ua

Міністерство фінансів України змушене йти на перекредитування, щоб отримати кошти для погашення існуючого боргу.

Про це сказав міністр фінансів України Валерій Хорошковський на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики у середу, 22 лютого.

"Напружена ситуація з держборгом. У лютому і в березні ми повинні виплатити по 8 млрд грн... Просто за рахунок бюджетних надходжень це зробити неможливо", - сказав він.

Разом з тим, міністр повідомив, що процес залучення позик йде успішно. Щодо рівня співвідношення держборгу до ВВП глава Мінфіну констатував, що Україна вже вийшла на граничні показники. "Ми десь уже на межі знаходимося", - уточнив Хорошковський, додавши, що при виході на рівень співвідношення держборгу до ВВП 60-70% ціна обслуговування цих зобов'язань може виявитися надмірно високою.

Нагадаємо, що згідно з держбюджетом-2012, обсяг державних запозичень прогнозується на суму 98,5 млрд грн, у тому числі зовнішніх - 37,5 млрд грн (у тому числі випуск ОВДП на 12 млрд грн для поповнення статутного капіталу "Нафтогазу України").

При цьому загальні виплати за державним боргом, які повинні бути здійснені в 2012 році за рахунок коштів держбюджету, оцінюються на рівні 95,5 млрд  грн, з яких за внутрішнім боргом - 42,3 млрд грн.

Читайте також:

Топ-12 ризиків для економіки України в 2012 році

Експерти: Тиск на курс гривні може посилитися в 2012 році

Найбільш реальними кредиторами для Україні в 2012 році будуть російські банки

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...