Гривня зберегла свою стабільність, - Рада НБУ

25 лютого 2013 в 16:13

Діяльність правління Національного банку України відповідала Основним принципам грошово-кредитної політики на 2012 р, стверджують у НБУ.

dengi_500_griven_grivni_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Правління Національного банку України в минулому році виконало основні принципи грошово-кредитної політики і свою основну функцію - забезпечило стабільність грошової одиниці України. До такого висновку прийшла Рада НБУ після оцінки дій уряду регулятора.

"Діяльність правління Національного банку України відповідала Основним принципам грошово-кредитної політики на 2012 р. Монетарні заходи, які були застосовані при проведенні грошово-кредитної політики, повністю відповідали тим процесам, що відбувалися на макроекономічному рівні, і цілям і завданням грошово-кредитної політики на 2012 р.", - сказано у рішенні Ради Нацбанку.

Зокрема, розвиток економіки України у 2012 р. перебував під суттєвим впливом зовнішніх несприятливих факторів. Через рецесивні тенденції у світовій економіці знижувалися попит і ціни на традиційну українську експортну продукцію, що відповідним чином позначилося на показниках платіжного балансу і розвитку реального сектору економіки, повідомляє прес-служба НБУ.

Крім того, у 2012 р. було здійснено значні виплати за державними боргами, обсяг яких більш ніж удвічі перевищив платежі 2011 р. Однак, у таких складних умовах Нацбанку вдалося забезпечити підтримку низької інфляції - торік приріст індексу споживчих цін склав мінус 0,2%. Це сприяло зростанню реальних доходів населення, збереженню вартості їхніх заощаджень і отриманню українськими виробниками цінових переваг як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках збуту продукції.

Також такі дії сприяли збереженню стабільної ситуації на валютному ринку. Так обмінний курс гривні з безготівкових операцій у 2012 р. знизився на 0,29% - до 8,052 грн/дол. На готівковому ринку національна валюта за весь рік втратила в ціні всього 0,28% - до 8,088 грн/дол.

Рада Нацбанку також відзначила, що динаміка грошової пропозиції відповідала макроекономічній ситуації. Зокрема збільшення монетарної бази в 2012 р. на 6,4% забезпечило приріст грошової маси на 12,8%. Заходи, спрямовані на розвиток і зміцнення стабільності банківської системи, сприяли подальшому розширенню ресурсної бази банків - обсяг депозитів населення у 2012 р. збільшився на 19,0%.

Також були прийняті заходи щодо стимулювання кредитної активності банків. "Були знижені облікова ставка і ставки за кредитами рефінансування, активно проводилися операції з підтримання ліквідності банківської системи шляхом надання кредитів рефінансування і операції з купівлі цінних паперів, введені гнучкі вимоги до формування банками обов'язкових резервів", - зазначено у рішенні Ради НБУ.

За матеріалами: РБК-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...