Топ Новини

Греції спишуть половину боргу

27 жовтня 2011 в 05:16
На саміті у Брюсселі лідери країн ЄС узгодили 50-відсоткове добровільне списання боргу за грецькими облігаціями з приватними інвесторами.

За словами президента Франції Ніколя Саркозі, досягнута домовленість дозволить списати більше 100 мільярдів євро з 210 мільярдів зобов'язань уряду Греції перед приватними банками. Загальна сума державного боргу країни становить близько 350 мільярдів євро.

Також Н.Саркозі офіційно підтвердив інформацію, що з'явилася раніше, про збільшення європейського стабілізаційного фонду до трильйона євро. Раніше під час перемовин 26 жовтня лідери ЄС також домовилися про рекапіталізацію найбільших банків, після якої до червня 2012 року достатність їх капіталу перевищить рівень у дев'ять відсотків.

У свою чергу президент Європейської ради Херман ван Ромпей заявив про надання Греції додаткової фінансової допомоги у розмірі 100 мільярдів євро з боку Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Між тим, потім з'ясувалося, що подібних заходів може виявитися недостатньо, і лідери держав єврозони запропонували приватним банкам списати половину боргу Афін. Ті, у свою чергу, до останнього моменту погоджувалися лише на 40-відсоткове скорочення грецьких боргових зобов'язань.

Раніше у пресі з'явилися повідомлення про можливий дефолт Греції, у результаті якого Німеччина, один з основних власників суверенного боргу Греції, вдасться до екстреного плану допомоги банкам для компенсації втрат від держоблігацій Афін.

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...