Греція вирішила побороти кризу створенням особливих економічних зон

28 серпня 2012 в 19:45
Уряд Греції веде переговори з Єврокомісією про створення пільгових зон. Передбачається, що режими цих ОЕЗ повинні будуть дозволити підтримати національну економіку, залучаФючи в країну іноземні інвестиції.
greece_.jpg
flickr.com

Греція планує створити особливі економічні зони для того, щоб забезпечити приватні інвестиції в національну економіку, повідомляє Reuters. Зони, за проектом уряду, запропонують інвесторам податкові та адміністративні преференції.

Зараз уряд Греції веде переговори про створення пільгових зон з Єврокомісією. За словами міністра розвитку Костіс Хацідакіса, режими в цих ОЕЗ дозволять підтримати національну економіку.

Хацідакіс, тим не менше, зазначив, що статус особливих зон не дозволить платити співробітникам працюючих там підприємств "занадто низькі зарплати". "Трудовий кодекс буде повністю дотримуватися", - запевнив він.

Греція зараз переживає п'ятий рік економічної депресії, у ході якої ВВП країни впав майже на 20%, а офіційно реєстроване безробіття досягло 23%. Це змушує державу вдаватися до нетрадиційних заходів з підтримки економіки - таким, як установа ОЕЗ, звичайно використовуваних бідними державами, що розвиваються.

Паралельно ЄС вимагає від Греції виконання ряду структурних реформ, включаючи скорочення зарплат бюджетників і лібералізацію ринку праці. Афіни, в свою чергу, критикують ці пропозиції, вважаючи, що вони завдають додаткової шкоди економіці.

Економічна криза в Греції почалася ще в 2008 році. Пізніше вона посилилася борговими проблемами Афін. Обсяг держборгу становить 150 відсотків ВВП, і Греція зараз позбавлена ​​можливості виплачувати заборгованість самостійно.

Читайте також:

Греції загрожує вихід з єврозони, якщо вона не скоротить витрати

Німеччина відмовить Греції в новій допомоги, якщо Афіни не активізують реформи

Прем'єр Греції просить європейських лідерів дати країні "більше часу", а не грошей

Меркель запропонувала підписати новий договір про Європейський союз

 

За матеріалами: Лента.ру , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...