Греція прийняла кризовий бюджет на 2013 рік в надії на нові кредити

12 листопада 2012 в 11:34
Грецький парламент схвалив бюджет на наступний рік, який передбачає «драконівські» методи економії з метою скорочення дефіциту.
r-IMF--REPAYMENT-large570.jpg
huffingtonpost.com

Незважаючи на масові вуличні протести, парламент Греції прийняв бюджет на 2013 рік, який передбачає нові скорочення державних витрат. Його прийняття було однією з умов отримання країною чергового кредиту від Євросоюзу та МВФ.

За бюджет і нові заходи економії проголосували 167 депутатів, не підтримали проект - 128. Прийняття бюджету було однією з умов отримання країною чергового кредиту від Євросоюзу та МВФ. Йдеться про грошовий транш у 31,5 млрд євро, без якого Греції загрожує дефолт.

Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас попередив, що якщо бюджет не буде схвалено, скарбниця залишиться без грошей вже через кілька днів, і країні буде загрожувати катастрофа.

Цей черговий етап скорочення дефіциту грецького бюджету, вже четвертий за три роки, ставить за мету ліквідацію дефіциту, зниження боргового тягаря і підвищення конкурентоспроможності економіки.

Для цього буде збільшено на два роки пенсійний вік - з 65 до 67 років, скорочено зарплати в держсекторі та посилено трудове законодавство - скорочення відпустки і урізання компенсації при звільненні.

Тим часом безробіття в країні вже досягло рівня в 25%, а спад в економіці, який триває вже п'ять років, означає, що знайти нову роботу дуже важко. Ухваленню бюджету передували масові протести в центрі Афін та сутички демонстрантів з поліцією.

Нагадаємо: економічна криза в Греції почався ще в 2008 році, збігшись з глобальною. Пізніше вона посилилася борговими проблемами Афін. Обсяг держборгу становить 150 відсотків ВВП, і Греція зараз позбавлена можливості виплачувати заборгованість самостійно. Багато економістів вважають, що через урізання видатків та супутнього скорочення попиту реальний спад економіки може становити в 2013 році 6-9% ВВП.

Читайте також:

Греція прийняла пакет заходів жорсткої економії

Загальний страйк у Греції: протестуючі кидають каміння і пляшки, поліція застосувала сльозогінний газ

Греція має намір вийти з кризи за рахунок великого родовища газу

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...