Греція і кредитори поки не домовилися

23 січня 2012 в 08:00
Греція та приватні кредитори, незважаючи на досягнутий прогрес на перемовинах, на вихідних так і не змогли досягти угоди про умови списання грецького боргу.
greece_120256.jpg
flickr.com

Відсутність рішення щодо держборгу Греції зберігає невизначеність навколо термінів узгодження другого пакету фінансової допомоги для Афін.

У той же час, представник кредиторів заявив, що зберігає впевненість у досягненні угоди, проте, за його словами, запропонований кредиторами рівень списання боргів (як вважається, він становить уже 65-70%), це максимум, на що банки готові піти.

"Думаю, зрозуміло, що ми знаходимося біля меж добровільності угоди", - сказав він в інтерв'ю Financial Times.

Очікується, що на цьому тижні перемовини продовжаться у тій чи іншій формі, пише The Wall Street Journal. Агентство Fitch вважає, що Греція неплатоспроможна, а значить, на неї чекає дефолт.

За даними джерел газети, перешкодою для досягнення угоди є тепер також позиція країн-кредиторів щодо компенсаційних виплат банкам - власникам облігацій.

Раніше передбачалося, що приблизно 30 млрд євро з пакету допомоги Афінам буде спрямовано на надання приватним кредиторам облігацій або коштів з Європейського фонду фінансової стабільності. Це має стати додатковим стимулом для проведення обміну старих грецьких паперів на нові "довгі" облігації. У той же час такі виплати можуть стати політично непопулярним кроком для урядів низки європейських країн.

При цьому, за даними американської газети, сторони були близькі у п'ятницю до угоди про процентну ставку за новими облігаціями. Передбачається, що в середньому вона становитиме трохи більше 4% річних. Однак Німеччина і МВФ, як і раніше наполягали на більш низькій ставці.

Угоди з кредиторами необхідно досягти до саміту ЄС 30 січня, на якому планується обговорювати другий пакет допомоги Греції. Перемовини з кредиторами будуть обговорюватися у понеділок на зустрічі міністрів фінансів єврозони у Брюсселі.

Передбачається, що реструктуризація скоротить на 100 млрд євро загальний обсяг заборгованості уряду Греції, що становить близько 360 млрд євро (приблизно 200 млрд євро з цієї суми припадає на приватних кредиторів), і це дозволить їй економити приблизно 5 млрд євро на рік на обслуговуванні боргу.

Угода з кредиторами стане частиною другого пакету допомоги Греції обсягом 130 млрд євро.

Греція починає також перемовини зі своїми міжнародними кредиторами про умови другого пакету допомоги; у п'ятницю до Афін прибула місія МВФ, ЄС і Європейського ЦБ.

Читайте також:


 

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...