Топ Новини

Грецькі банки закриють свої "дочки" в Україні

26 січня 2013 в 12:11

Перші кандидати на подальший вихід - це грецькі банки. Щодо інших великих банків із західним іноземним капіталом ситуація вкрай незрозуміла.

pireus
"Піреус Банк"

Скорочуючи свої інвестиції в ринки, що розвиваються, банки намагаються зміцнити свої позиції на "домашніх" і пріоритетних ринках, до яких Україна, внаслідок низького рівня захисту прав кредиторів і повсюдної корупції - поки не належить.

"Деякі західні фінансові групи розглядають частковий або повний вихід зі Східної Європи — без чіткої стратегії таких дій. Потенціал системної кризи загрожує прискорити скорочення частки позикових коштів у подальшому, з серйозними наслідками для ринків Європи, що розвиваються", - вважає головний економіст ЄБРР Ерік Берглоф.

З України вже вийшли німецький Commerzbank, чеський PPF Credit, шведські SEB і Swedbank, французький Societe Generale, а також австрійська група Erste.

"Перші кандидати на подальший "вихід" — це грецькі банки. Щодо інших великих банків із західним іноземним капіталом ситуація дуже незрозуміла. З одного боку, мало хто із західних материнських компаній задоволений розвитком українського банківського ринку. І, ймовірно, хотів би звідси піти, залишивши присутність в інших країнах Східної Європи та у Росії. З іншого — продати банк за хорошою ціною, не кажучи вже про те, щоб повернути вкладені гроші та фондування, буде складно. Найшвидше, питання з виходом вирішуватиметься ситуативно, за цим не стоятимуть якісь конкретні стратегічні рішення, як це виглядає у випадку банків із грецьким капіталом", - погоджується директор українського офісу міжнародної консалтингової компанії zeb/ Олександр Нефьодов.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Гроші просять тиші" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

НБУ визнав банк "Таврика" неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію

Австрійці продають в Україні великий банк

Експерти очікують зростання банківських активів в 2013 році на 5%

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...