Топ Новини

Головою Ради НБУ замість Порошенка обрано депутата-регіонала Ігоря Прасолова

26 квітня 2012 в 13:21
Зібравшись вперше з 2010 року, члени Ради НБУ вирішили обрати головою органу депутата від ПР колишнього гендиректора найбільшої в Україні компанії СКМ, що належить бізнесменові Рінату Ахметову.
nbu_DSC3123-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Головою Ради Національного банку України (НБУ) обраний народний депутат від фракції Партії регіонів Ігор Прасолов. Він змінить на цій посаді нинішнього міністра економічного розвитку Петра Порошенка, повноваження якого закінчилися ще у 2010-му році.

Про це повідомило інформоване джерело у фінансових колах з посиланням на підсумки засідання Ради НБУ, що відбулося у четвер, 26 квітня.

До цього обрання Прасолов вже був у складі Ради Нацбанку в якості члена (призначений постановою ВР від 11 січня 2007 року №560-V).

Як відомо, Ігор Прасолов є головою підкомітету з питань цінних паперів та фондового ринку Комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

Також відзначимо, що в 2000-2005 роках Прасолов був генеральним директором групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), що належить народному депутату-мільярдеру Рінату Ахметову.

Згідно із законодавством, Рада Нацбанку формується порівну Верховною Радою і президентом, які призначають у неї по сім членів терміном на сім років. До її складу також входить глава Нацбанку. Глава Ради НБУ обирається зі складу його членів раз на три роки.

Трирічний термін повноважень Петра Порошенка на посаді голови Ради НБУ закінчився 23 лютого 2010 року: відтоді Рада НБУ так і не прийняла рішення про персону нового керівника.

Сам Порошенко пояснював, що після закінчення терміну його повноважень право скликання ради мав лише голова Нацбанку (цю посаду з грудня 2010 року зайняв Арбузов).

Відповідно до закону, засідання Ради повинні проводитися не рідше разу на квартал і є правоможними при наявності мінімум 10 із 15 членів. Проте вперше з березня 2010 року Рада НБУ зібралася для проведення засідання лише сьогодні, 26 квітня.

Також нагадаємо, що Верховна Рада у 2010 році внесла зміни до закону про НБУ, згідно з якими членами Ради НБУ не можуть бути народні депутати і керівники органів держвлади. Цю вимогу сьогодні задовольняють лише троє членів ради. Однак пізніше, перехідними положеннями нинішнім членам ради було дозволено доопрацювати в Раді НБУ до кінця терміну своїх повноважень.

Фактично Раду НБУ позбавлено реальних повноважень і вона виконує швидше декоративну функцію. Відповідно до закону про Нацбанк, його Рада, серед іншого, розробляє основні засади грошово-кредитної політики, здійснює контроль за її проведенням, стверджує щорічно до 15 вересня кошторис доходів і витрат та затверджує до 30 квітня річну фінансову звітність НБУ. Крім того, цей орган може вносити рекомендації Кабміну про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної політики, а також давати оцінку діяльності правління НБУ.

Читайте також:

Незалежність, підзвітність і прозорість центрального банку: випадок України

Порошенко: НБУ пора зайнятися боротьбою з інфляцією, а не зациклюватися на стабільному курсі гривні


Арбузов: Призначення Колобова - втрата для НБУ та надбання для Мінфіну

Асоціація українських банків хоче відставки керівництва НБУ

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...