Голова Ощадбанку: Банки у червні зможуть знизити ставки за іпотечними кредитами

10 червня 2012 в 12:13
Кошти, отримані в результаті розміщення іпотечних облігацій, можуть бути у т.ч. спрямовані на реалізацію програми з видачі іпотечних кредитів під 3%.
dom_sroitelstvo_kommuna_kavrtira.jpg
Андрій Товстиженко

Агентство з рефінансування житлових кредитів може здійснити дебютний випуск іпотечних облігацій на 0,5 млрд грн. вже у червні. Отримані через агентство кошти банки зможуть використати на видачу нових житлових кредитів по більш достіним ставкам.

Про це повідомив голова правління «Ощадбанку» Сергій Подрезов під час круглого столу «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя», який 05 червня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Ми плануємо, що в червні в нас буде перший транш - близько 500 млн. Також сподіваємося, регулятор надасть якісь привілеї для цих паперів, щоб вони мали істотний попит. Це, наприклад, врахування в обов’язкових резервах, можливість отримання тощо», - зазначив топ-менеджер «Ощадбанку».

За словами Подрезова, кошти, отримані в результаті розміщення іпотечних облігацій, можуть бути у т.ч. спрямовані на реалізацію програми з видачі іпотечних кредитів під 3%. У той же час банкір наголосив, що відсоткова ставка за цими позиками (з урахуванням частки, що має погашатися державою) не зовсім ринкова – 16% (враховуючи залучення комбанками ресурсу під 16,5—17%). «З огляду на це, ми собі теж великий обсяг [кредитування по цій програмі] дозволити на зможемо. Хоча сьогодні ми нікому не відмовляємо», - зазначив Подрезов.

Нагадаємо, що з АРЖК було створене на початку року за ініціативи НБУ Ощадбанком (70,85%), Укрексімбанком, Укргазбанком та банком «Київ» (на трьох - 29,15%). Статутний капітал агентства склав 35 млн грн. Агентство буде займатися випуском іпотечних облігацій під пули іпотечних кредитів, переданих йому комерційними банками. Отримані кошти АРЖК надаватиме банку-партнеру, а той видаватиме за їх допомогою нові кредити.

Читайте також:

Азаров пообіцяв з 2013 року європейські технології для будівництва доступного житла

В Україні укладено перший договір за програмою іпотеки від Януковича

Коли два-три відсотки - фантастика

Недоступна «доступність» новобудов

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...