Голова Нацбанку Арбузов вважає Азарова оптимістом

24 вересня 2012 в 08:53
Як зазначив Арбузов, центральний банк вважає урядовий прогноз зростання ВВП на наступний рік "оптимістичним", хоча і допускає його виконання за певних, вдало сформованих умов.
azarov_dengi_web.jpg
DT.UA

Голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов в інтерв'ю ZN.UA назвав «оптимістичним» закладений у проект держбюджету на 2013 рік урядовий прогноз зростання ВВП на 4,5%.

«За нашими оцінками, такий прогноз показника економічного зростання - оптимістичний», - сказав Арбузов.

У той же час, додав він, за певних умов він все ж реалістичний для виконання: «Збільшення темпів економічного зростання може відбуватися як за рахунок зовнішнього, так і внутрішнього попиту».

- У Януковича вже хочуть переписати бюджет Азарова - він не дуже реалістичний

Настільки оптимістичні очікування Кабміну, особливо на тлі рекордного падіння цін на руду на китайському ринку, все ж мають під собою підставу, уточнює Арбузов.

«Дане падіння цін ми (НБУ - ред.) вважаємо ситуативним. Урядові прогнози базуються на очікуваннях відновлення зростання економіки єврозони і підвищення світового попиту на метали, на високому врожаї. Ці фактори призведуть до зростання експорту і позитивно вплинуть на сальдо поточного рахунку платіжного балансу. Крім цього, проведення структурних реформ з енергозбереження дозволить скоротити обсяги імпорту енергоносіїв, що зменшить обсяги придбання валюти «Нафтогазом України» для розрахунків за природний газ, а також знизити собівартість продукції», - сказав Сергій Арбузов.

Як повідомлялося, 12 вересня Кабінет міністрів затвердив проект держбюджету-2013 з прогнозом зростання реального ВВП на рівні 4,5% і номінального ВВП обсягом 1,688 трлн грн, інфляцією 5,9% і рівнем безробіття - 7%. Дефіцит бюджету в наступному році (27,849 млрд грн) у порівнянні з поточним істотно зменшити не вийшло: він затверджений на рівні 1,65% ВВП (раніше планувалося знизити до рівня від 0,8-1% ВВП з 1,7%, або 25,130 млрд грн, в 2012-му).

Читайте також:

В НБУ охолодили очікування Кабміну з приводу зростання економіки в 2012 році

Кабмін затвердив проект держбюджету на 2013 рік: дефіцит зменшити не вдалося

Уряд спрогнозував курс гривні у 2013 році: 8,11-8,2 за долар

Міністр фінансів не знає ціни на газ і курс долара, закладених у бюджет-2013

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...