Голова ФДМ розповів, скільки держава збирається отримати від продажу всіх обленерго

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голова ФДМ розповів, скільки держава збирається отримати від продажу всіх обленерго Білоус називає головним завданням приватизації - стимуляцію конкуренції © kmu.gov.ua
Голова Фонду держмайна зазначає, що за всі компанії планують виручити близько 300 мільйонів доларів і ціни обіцяє "абсолютно нормальними".

Глава Фонду держмайна в інтерв'ю DT.UA заявив, що держава планує отримати від продажу всіх обленерго близько 300 мільйонів доларів.

"Що ми хотіли б отримати? Мільйонів 300 за всі ці компанії. Але наше завдання полягає в тому, щоб стимулювати конкуренцію. Для цього нам потрібна реформа регулювання. Хоча й без неї зацікавлених осіб багато. Повірте. Це цікавий і зрозумілий бізнес", - заявив він.

Говорячи про ціни, Білоус зазначив, що вони будуть "абсолютно підйомні" для інвесторів.

"Ціни будуть абсолютно нормальні. Тернопіль стартуватиме в районі 20 млн дол. за пакет, Хмельницький - у районі 30 млн дол. Це абсолютно підйомні цифри для потенційних інвесторів, не 130–150 млн. А в перспективі, до речі, той-таки Тернопіль може коштувати й 50 млн. У цьому випадку є абсолютно нормальний зазор на інвестиційний горизонт", - зазначив він.

"Інвестицій там не було роками. Причини різні, але не в цьому питання, а в тому, що кожен потенційний покупець відразу бачить, що ціна 20 млн, але ще 20 млн потрібно на оновлення мереж та іншої інфраструктури", - заявив Білоус.

Говорячи про оцінку вартості за "Запоріжжяобленерго", Білоус наголосив, що це важкий об'єкт через те, що він знаходиться в промисловій зоні, і основні споживачі там як раз промислові компанії.

"Це не фізособи, як в Тернополі або Хмельницькому. Це - великі об'єкти, що належать серйозним людям, що дуже ускладнює ситуацію", - зазначив він.

"Я можу вам сказати, що "Харківобленерго" продаватиметься дорожче, ніж Запоріжжя, через численні борги компанії. А борги треба віддавати. Але стартова ціна буде понад мільярд гривень. Точніше поки що не скажу. Тим більше що ми говоримо про початкову вартість. На мою думку, і за Харків, і за Запоріжжя буде боротьба на торгах", - заявив Білоус.

Читайте також: Глава Фонду держмайна розповів про охочих купити ОПЗ та умови продажу

Нагадаємо,

ФДМ планував виставити на приватизацію в другому кварталі Херсонську ТЕЦ, у третьому кварталі – Миколаївську і Одеську ТЕЦ, 51% "Тернопільобленерго" і 70% "Хмельницькобленерго". У свою чергу, на четвертий квартал поточного року була запланована продаж Дніпродзержинської ТЕЦ, "Центренерго", 70%-их пакетів "Миколаївобленерго" і "Харківобленерго", 71% "Черкасиобленерго" і 60% "Запоріжжяобленерго".

На початку березня президент Петро Порошенко підписав зміни в закон "Про приватизацію державного майна", який дозволяє почати приватизацію великих об'єктіввже в поточному році. Крім того, закон забороняє брати участь у приватизації резиденту держави-агресора.

У листопаді 2015 року глава адміністрації президента Борис Ложкін сказав, що масштабна і швидка, протягом трьох років, приватизація є вкрай необхідним кроком для боротьби з корупцією в Україні.

Детальніше про приватизацію обленерго читайте в інтерв'ю Ігоря Маскалевича і Юлії Самаєвої з главою Фонду держмайна Ігорем Білоусом "Замість працювати ми б'ємося за активи" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі