Goldman Sachs виплатить $ 5 млрд штрафу за операції з 2005 по 2007 рік

15 січня 2016 в 07:37

Банк оголосив про досудову угоду з регулюючими органами.

GS
Goldman Sachs звинувачували у порушеннях при торгівлі іпотечними цінними паперами перед іпотечною кризою 2008 року
kursiv.kz

Один з найбільших в США банків Goldman Sachs домовився з американськими регулюючими органами про виплату $ 5,06 млрд як компенсації за порушення при торгівлі цінними паперами в період з 2005 по 2007 роки. Про це йдеться в опублікованому в четвер, 14 січня, прес-релізі банку.

У відповідності з умовами досудової угоди, банк, зокрема, зобов'язується надати деяким з своїх клієнтів пільги при виплаті іпотечних кредитів. Після надання даної компенсації влада США відмовиться від наявних у них до Goldman Sachs претензій з приводу зазначених порушень.

Читайте також: Банк Morgan Stanley виплатить 2,6 млрд доларів за шахрайство

Регулятори у США вважають, що Goldman Sachs, а також ряд інших великих банків під час світової фінансової кризи занижували оцінки ризиків по цінних паперах, які були в підсумку продані американським іпотечним компаніям Fannie Mae і Freddie Mac, у даний час тісно пов'язаним з урядом. Це призвело до того, що останні понесли значні збитки. Мін'юст США вже протягом декількох років домагається від банків компенсації збитків, понесених Fannie Mae і Freddie Mac, а також коштів, витрачених американськими платниками податків на їх підтримку в роки кризи.

Великий американський банк Bank of America у серпні 2014 року погодився виплатити $ 17 млрд за вказані порушення. Дана компенсація стала тоді рекордною. У листопаді 2013 року банк JP Morgan Chase зобов'язався заплатити $ 13 млрд в обмін на припинення більшої частини розслідувань, які американські регулюючі органи вели щодо нього у зв'язку з підозрами в незаконних операціях з цінними паперами.

Покарання зазнали не лише банки, а й установи інфраструктури. Рекордний за всю історію рейтингових агентств штраф у розмірі $ 1,5 млрд виплатило агентство Standard & poor's. Воно було покарано за навмисне завищення рейтингів іпотечних паперів. Втім, угода предбачала, що Standard & Poor's не визнає своєї вини в порушенні законодавства.

За матеріалами: ТАСС , РБК ,
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...