Глави ЄС погодили створення Енергетичного союзу

20 березня 2015 в 00:04

Новий інститут покликаний, крім іншого, знизити залежність економіки Євросоюзу від імпорту нафти в третіх країнах і підвищити енергоефективність всередині ЄС. 

энергетический союз
Євросоюз погодив створення Енергетичного союзу
WeWelcomeEurope

Лідери країн Європейського союзу на нараді Євросоюзу в четвер домовилися про створення Енергетичного союзу

Як наголошується в постанові Європейської ради, діяльність Енергосоюза буде базуватися на п'яти принципах: енергетична безпека, солідарність і довіру між країнами-учасницями; повна інтеграція енергетичного ринку ЄС; енергоефективність, сприяє скороченню споживання енергії; зменшення вуглеводневої залежності економіки; наукові дослідження, інновації та конкурентоспроможність. 

Також у документі перераховані конкретні цілі, які поставили перед собою європейські лідери в рамках єдиного енергоринку. 

Серед них: будівництво відсутніх інфраструктурних зв'язків між країнами і регіонами для перекидання енергії всередині союзу; суворе дотримання законодавства ЄС при укладенні угод про закупівлю електроенергії у країн, що не входять в ЄС, а також забезпечення прозорості цих угод при конфіденційності комерційних контрактів; розробка нових технологій, що сприяють скороченню шкідливих викидів в атмосферу, розвитку відновлюваної енергетики; встановлення партнерських відносин із зростаючим числом великих продавців енергії та транзитних країн.

Читайте також: ЄС не включив РФ до числа стратегічних енергетичних партнерів - Ъ

Раніше Єврокомісар з енергетики Марош Шефрович відзначав, що створення єдиного Енергетичного союзу, крім об'єктивних процесів інтеграції всередині ЄС, обумовлено необхідністю знизити енергозалежність від Росії, яка вдається до агресивної політики, в тому числі - енергетичного тиску на Європу. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...