Топ Новини

JP Morgan: Україна повертає до себе довіру міжнародних інвесторів

20 липня 2012 в 17:56
Банкір упевнений, що Україна як і раніше володіє інвестиційним потенціалом, здатним залучати іноземний капітал.
dollari_strelka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Серед покупців євробондів, нещодавно випущених українським Мінфіном, були інвестори, які вже раніше купували боргові зобов'язаннями України. Це може свідчити про повернення їхньої довіри до країни. Таку думку висловив голова підрозділу з боргових ринків JP Morgan в Росії та Україні Дмитро Гладков у коментарях «Euroweek».

«Одночасно з привабливою прибутковістю угода продемонструвала повернення деяких основних для України інвесторів. Облігації придбали ті ж інвестори, які купували папери країни у минулі роки. Очевидно, це більше віра у кредитну історію країни, аніж сліпа гонитва за прибутковістю", - підкреслив Д.Гладков.

За даними експерта, 58% попиту на українські євробонди сформували інвестори зі США, 31% - з Великобританії, 8% - з Європи, 1% - з Азії, 2% - з інших частин світу. 70% паперів були продані фондам з управління активами, 23% - хедж-фондам, 5% - банкам, 2% - іншим інвесторам. «Це знакова угода для країни, яка вказує, що країна має доступ до ринків», - констатував Д.Гладков.

Як підкреслив в ексклюзивному коментарі ZN.UA голова правління «Укрексімбанку» Микола Удовиченко, уряд обрав оптимальний момент на міжнародних ринках для випуску єврооблігацій.

«Безумовно, це прекрасна і знакова угода. Вона повернула всій Україні відчуття, що ми знову на міжнародних ринках, про які ми вже стали забувати. Емітент виявив блискуче відчуття часу і розуміння ринку, здійснивши розміщення облігацій фактично за 2,5 години і набравши рекордну в історії України книгу заявок - близько 6 млрд дол. США. Це означає, що Україна як і раніше володіє інвестиційним потенціалом, здатним залучати іноземний капітал. Реалізація економічних реформ у державі повинна допомогти розкрити цей потенціал», - зазначив банкір.

Зазначимо, що випуск Україною 5-річних єврооблігацій під 9,25% відкриває можливості для інших вітчизняних емітентів вийти найближчим часом на публічний ринок зовнішніх запозичень. Нагадаємо, що, зокрема, «Укрзалізниця» має плани з розміщення євробондів на 1 млрд дол.

Читайте також:

Уряд України розмістив п'ятирічні суверенні єврооблігації

Україна успішно повернула 0 млн боргу

Ринок зовнішніх запозичень поступово відкривається перед Україною, - Мінфін


Україна виплатила ,3 млн за єврооблігаціями

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...