Топ Новини

Глава правління "Укрексімбанку": Активізувати залучення інвестицій до Євро-2012 допоможе державно-приватне партнерство

10 червня 2011 в 18:36
Стимулювати залучення інвестицій у розвиток інфраструктури Україна може допомогти державно-приватне партнерство. Зокрема це може бути механізм концесії, при якому держава, володіючи тими чи іншими активами, віддає їх приватним компаніям у тимчасове використання.
dorog_znua.jpg
Андрея Товстыженко, ZN.UA

Таку думку в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» висловив голова правління державного «Укрексімбанку» Микола Удовиченко.

«Основною рушійною силою зростання економіки в 2010 році було «державне замовлення», особливо в сфері розвитку інфраструктури. Безсумнівно, 2011 рік відкриває нові перспективи для фінансування економіки країни, і цей процес треба підтримувати і стимулювати.», - відзначає банкір.

За його словами, шляхів «насправді існує багато», і один з потенційно цікавих напрямків - це державно-приватне партнерство.

«Керівництво країни цілком правильно акцентує свою увагу на необхідності активізації приватно-державного партнерства. Адже для забезпечення сталого зростання лише державного замовлення мало, необхідна мобілізація приватного комерційного капіталу і фінансових ресурсів комерційного ринку», - говорить голова правління «Укрексімбанку».

Більш простими словами - держава дає перший імпульс, а далі приватний капітал, включаючись в програму, створює ефект синергії.

«Він може бути виражений у формі ініціалізації державою тієї чи іншої програми, а також надання початкових ресурсів для її реалізації. Звичайно, за приватним капіталом має залишатися право вибору — брати участь чи ні в цих програмах. Тестування з боку ринку на предмет привабливості проекту однозначно покаже спроможність будь-якого починання. Якщо ринок має інтерес і апетит, то цю програму слід реалізовувати», - вважає М. Удовиченко.


Розвиток інфраструктури стоїть у перших рядках порядку денного будь-якої держави; в Україні ж досі інфраструктурні потреби фінансувалися в основному за рахунок держави, а відповідно, за рахунок платників податків.

«Відповідь на запитання, чи може сюди прийти приватний капітал, очевидна. Може, але за рахунок чого? Хороший варіант, який в усьому світі досить поширений і розвинений  — механізм концесії, за якого держава, володіючи тими чи іншими активами (надрами, дорогами, мостами, комунальними мережами тощо), віддає їхнім приватним компаніям у тимчасове користування», - говорить глава держбанку.

За словами М. Удовиченко, механізм концесії треба розвивати, і зараз дуже вдалий час для цього. «Наш державний бюджет серйозно обмежений в ресурсах розвитку, а випуск боргових зобов'язань під ці потреби не може бути безмежним ... Але розвиток інфраструктури є одним із першочергових завдань, а потреби у фінансуванні - гігантські. Для такої унікальної за географічним розташуванням країни, як наша, концесія - це серйозна платформа для сталого економічного зростання», - упевнений голова правління «Укрексімбанку».

 

 

«Лише ... стимулювання правильних економічних процесів, включаючи інфраструктурний розвиток, зміцнює національну валюту і знижує інфляцію», - додає банкір.

Водночас, відзначає він, принцип концесії може бути застосований і в інших галузях - в Україні багато недовикористаних природних ресурсів, включаючи землю, але це «тема окремої розмови».

Нагадаємо, згідно з даними НБУ, обсяг кредитів в економіку України дає  приріст менш ніж на один відсоток на місяць (3,9% за січень-квітень 2011). Причому основними генераторами цього зростання є державні банки - «Укрексімбанк» і «Ощадбанк», активно задіяні у фінансуванні потреб держкомпаній і так званих інфраструктурних проектів. Один з головних напрямків вкладень - об'єкти Євро-2012.

«Жоден інвестор не буде вкладати гроші, якщо він не буде абсолютно чітко уявляти собі алгоритм їх повернення, а також отримання прибутку. Ось тут і потрібен стимул з боку держави: у формі створення правильного механізму, що забезпечує інвестору подібний комфорт. В іншому випадку приватний сектор буде давати гроші тільки державі або під гарантії держави», - відзначає банкір.

Докладніше читайте в повному тексті  інтерв'ю Юрія Сколотяного з головою правління «Укрексімбанку» Миколою Удовиченком у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...