Топ Новини

Глава Європейського центробанку: Найгірша фаза кризи в єврозоні вже позаду

22 березня 2012 в 08:33
На думку глави ЄЦБ, вже можна припустити, що економіка регіону почне повільне відновлення, яке триватиме протягом усього 2012 року. Однак він побоюється ймовірності посилення боргової кризи, що може торкнутися реального сектору європейської економіки.

Глава Європейського центрального банку Маріо Драгі заявив, що найгірша фаза кризи в єврозоні пройдена. «Але ризики ще залишаються. Якщо інфляційні ризики зростуть, ЄЦБ буде діяти негайно», - зазначив Драгі в інтерв'ю німецькій газеті Bild Zeitung.

Він також зазначив, що ЄЦБ не купував суверенні облігації вже кілька тижнів, припускаючи, що довіра інвесторів поступово повертається на ринки.

На думку глави ЄЦБ, вже можна припустити, що економіка регіону почне повільне відновлення, яке триватиме протягом усього 2012 року.

Підтримку нададуть у тому числі і низькі короткострокові процентні ставки, підкреслив Драгі. Чиновник зазначив, що стрес, який виник на фінансових ринках через кризу суверенних боргів, останнім часом послабився завдяки "адекватній монетарній політиці" Центробанку.

Вказав Маріо Драгі і на певний прогрес у посиленні системи фінансового управління єврозони, а також на посилення фіскальної консолідації у низці європейських країн.

Одночасно Драгі виділив серйозні ризики зниження економічного прогнозу щодо ЄС. В умовах високої невизначеності є ймовірність того, що боргова криза все-таки посилиться, що може торкнутися реального сектору європейської економіки. Глава ЄЦБ окремо зупинився на проблемі протекціонізму, яка, за його словами, продовжує зростати, що особливо згубно з урахуванням і без того важких фінансових умов.

Монетарна політика Центробанку, за словами Драгі, залишиться незмінною.

Читайте також:

Європа зробила перший крок до рецесії

Глава МВФ: Світова економіка відступила від краю прірви

Європейський центробанк ще більше знизив прогноз зростання економіки єврозони в 2012 році


Україна 44-та в рейтингу глобалізації світових економік

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...