Топ Новини

Глава ЄЦБ відмовився вмикати друкарський верстат для порятунку євро

18 листопада 2011 в 13:09
Президент Європейського центробанку Маріо Драгі відкинув заклики до більш активного втручання ЄЦБ на фінансових ринках з метою порятунку країн єврозони, що переживають глибоку боргову кризу, повідомляє агентство AFP.
Mario Draghi.jpg
tempi.it

Виступаючи на конференції Euro Finance Week у Франкфурті-на-Майні у п'ятницю, 18 листопада, М.Драгі вказав, що якщо ЄЦБ відгукнеться на ці заклики, то він дуже швидко втратить репутацію інституту, що стримує інфляцію і тим самим сприяє економічному зростанню, створенню робочих місць і фінансовій стабільності. Як зазначив голова Європейського центробанку, історія вчить, що така втрата авторитету може дуже дорого обійтися і в економічному, і в соціальному плані.

Агентство dpa нагадує, що після того, як у вир кризи затягнуло й Італію, яка є третьою за важливістю економікою Європи, економісти і політики стали все більш рішуче закликати ЄЦБ до більш активного втручання на фінансових ринках, наприклад, шляхом масштабної скупівлі італійських держоблігацій.

Прихильники цієї точки зору переконані, що тільки ЄЦБ може таким чином відновити довгострокову стабільність на фінансових ринках. Представник уряду Франції Валері Пекресс, наприклад, заявила, що «роль ЄЦБ полягає у забезпеченні не лише стабільності євро, а й фінансової стабільності в Європі», і висловила надію на те, що ЄЦБ здійснить очікувані від нього кроки.

Німецький федеральний банк також категорично виступив проти того, щоб ЄЦБ запустив друкарський верстат для порятунку єврозони. «Прихильність чинного мандату ЄЦБ є невід'ємною умовою успішного майбутнього євро», - заявив голова Бундесбанку Йенс Вайдман під час банківської конференції у Франкфурті. Він підкреслив, що Бундесбанк так само, як і ЄЦБ, прихильний лише стабільній валюті.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...