Глава Держземагентства обіцяє подорожчання оренди паїв вдвічі після земельної реформи

7 жовтня 2011 в 10:36
edit
zemly_agro_001.jpg
mriya.net

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

«А цивілізований іноземний виробник, завдяки створюваній ним конкуренції місцевим орендарям, — це скоріше благо для тих власників паїв, які не можуть самі їх обробляти, здаючи в оренду», - зазначив чиновник.

За його інформацією, після прийняття закону оренда зросте з сьогоднішніх у середньому 300-350 грн за гектар на рік фактично вдвічі - до 600-700 грн. «А в подальшому, завдяки зростаючій конкуренції, стане ще вищою», - додав С. Тимченко.

Він пояснив, що ціна оренди зросте за рахунок збільшення її нормативно-грошової оцінки. «Кабмін перегляне формулу розрахунку нормативної оцінки, унаслідок чого вона підвищиться в 1,7 разу. Нині вона становить у середньому 11800 грн., а вже з нового року цей показник зросте до майже 20 тис. грн. за гектар», - додав глава Держземагентства.

При цьому він пояснив, що це середні цифри по Україні. «Щоб не перераховувати, я кажу про середні показники. Та хоч би яка «вилка» була, формула нарахування вартості оренди землі передбачає ставку не менш як 3% від нормативної грошової оцінки. Тому вартість оренди, хоч би якою вона була до цього, з 1 січня 2012 року збільшиться майже удвічі. І це вже неминуче — відповідна постанова Кабінету міністрів уже проходить останні погодження».

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю з Сергієм Тимченком.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...