Глава Держветфітослужби порівняв дії Росії в «сирній війні» з грою в наперстки

18 березня 2012 в 14:12
Українському чиновнику дії Росії в «сирній війні» нагадали популярну в 90-х роках гру в наперстки: «ти знаєш, що програєш, але тобі не віриться».
Cheesemaking_4.jpg
bellwetherfarms.com

Росія не збирається відправляти своїх інспекторів на сирні заводи в Україну, і всі дії Росспоживнагляду спрямовані на те, щоб не допустити українського виробника на територію Митного союзу. Про це заявив голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк в інтерв'ю агентству «РИА Новости» в неділю, 18 березня.

«Наші відносини з Росспоживнаглядом нині схожі на гру в наперстки: ти знаєш, що програєш, але тобі не віриться, бо ти сподіваєшся, що все вирішиться. На мою думку, даремно ми сподіваємося, що Росспоживнагляд хоче з нами попрацювати, приїхати і подивитися наші підприємства», - зазначив Бісюк.

Чиновник прокоментував заяву глави Росспоживнагляду Росії Геннадія Онищенка про те, що українське аграрне міністерство зірвало візит інспекторів на сирні заводи.

«Все те, що сказано сьогодні - це брехня, по-іншому я навіть не можу сказати. Оскільки ми ще у вівторок направили лист російській стороні, підписаний нашим міністром, про те що Мінагропрод буде всіляко сприяти проведенню інспекції. З метою належної перевірки українське відомство попросило повідомити про склад і час прибуття групи експертів», - сказав Бісюк.

Він висловив думку, що нинішні дії Росспоживнагляду спрямовано на те, щоб не допустити українського виробника на територію Митного союзу.

Бісюк нагадав, що в ході незалежної експертизи було доведено, що українські сири відповідають якості і вимогам законодавства Росії.

Водночас він підкреслив, що, незважаючи на суперечки, українська сторона готова в будь-який момент надати можливість російським фахівцям проінспектувати українські сирзаводи.

"Навіть якщо сьогодні вони нам подзвонять о 12:00 ночі і скажуть, що завтра приїдуть, то завтра ми їх зустрінемо і доставимо на заводи", - додав Бісюк.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список.

27 лютого Онищенко сказав «Інтерфаксу», що Україна більш ніж наполовину скоротила поставки сиру в Росію.

3 березня Онищенко повідомив, що російські експерти завершили етап документарної перевірки низки українських підприємств, що поставляли сирну продукцію в РФ. Росспоживнагляд повідомив українську сторону про готовність перевірити на місці відповідність їхньої продукції російським вимогам.

Однак 18 березня Онищенко скасував призначений на 19 березня приїзд інспекторів на українські сирні заводи, звинувативши в зриві поїздки Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Читайте також:

Зарубіжна експертиза спростувала звинувачення Росії на адресу українських сирів

Україна сподівається, що «сирна війна» з Росією закінчиться без втручання СОТ

У Росії вилучили 32 тонни «забороненого» українського сиру, більше 120 тонн затримано на кордоні

У «сирній війні» з Росією з'явилися ознаки закінчення

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...