Топ Новини

Глава МВФ: Світ на порозі економіки нового покоління

24 січня 2013 в 12:11

На думку Крістін Лагард, світ стоїть на порозі нової глобальної економіки, яку характеризують швидкі зміни обставин і нові способи мислення. Але справжнім "джокером", на її переконання, є тенденція збільшення вразливості від дефіциту ресурсів та змін клімату, що може викликати економічні і соціальні потрясіння.

lagarde
Крістін Лагард і Клаус Шваб, глава ВЕФ у Давосі, 2013 р.

Світова економіка може остаточно вийти з кризи у нинішньому році, але у перспективі її чекають виклики нового покоління.

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард у своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі.

"Я вважаю, якщо ми продовжимо діяти, 2013 рік стане визначальним з точки зору того, аби врешті-решт залишити кризу позаду. Але, більше того, я вважаю, що ми знаходимося на порозі нової глобальної економіки, яку характеризують швидкі зміни обставин і нові способи мислення... Ця нова економіка буде різною географічно. Її більше будуть рухати динамічні ринки, що формуються, і країни, що розвиваються. Але вона також буде відрізнятися за поколінням, формуватися на основі інших цінностей і принципів", - зазначила Лагард, яку цитує прес-служба МВФ.

- МВФ знизив прогноз зростання світової економіки на 2013-2014 роки

До нових цінностей глава МВФ, зокрема, віднесла більшу відкритість, інтеграцію та міжнародне співробітництво, і разом з тим більшу відповідальність тих, хто приймає економічні рішення.

У своєму виступі Лагард також назвала кілька "мегатрендів", що впливають на формування нової економіки. Крім того, вона звернула увагу на перерозподіл політичної та економічної влади у світі. "До 2025 року дві третини населення земної кулі будуть жити в Азії. Це може призвести до тіснішої співпраці або до більшої напруженості і конкуренції", - сказала директор-розпорядник МВФ.

Але "справжнім джокером в колоді", на її переконання, є така тенденція, як підвищення вразливості від дефіциту ресурсів та змін клімату, що може викликати економічні і соціальні потрясіння.

Читайте також:

Криза єврозони далека від завершення, невтішно констатувала Меркель

Янукович назвав ситуацію в Україні складною, "незважаючи на досягнуті результати"

Україна є єдиною країною світу, не що подолала кризу 2008-2009 років, - експерт

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...