Топ Новини

"Газпром" змусив Україну рятувати його транзит за рахунок "Нафтогазу"

7 червня 2012 в 16:59
Україна буде рятувати транзит російського газу в Європу фактично за свій рахунок: заплативши "Нафтогазу" авансом $2 млрд, «Газпром» фактично зобов'язав НАК цей «аванс» використовувати на закупівлю у нього ж резервного газу для зберігання в українських ПСГ.
gaz-gas_gts_1_gazpromru.jpg
gazprom.ru

«Газпром» подарував Україні троянського коня ціною в мільярди - відтепер «завдяки» цьому авансу Україна допомагатиме Росії з транзитом газу в осінньо-зимовий сезон 2012-2013 рр. фактично за свій рахунок - тобто безкоштовно, а не за гроші, як раніше заявляли в «Нафтогазі».

За даними джерел ZN.UA, так званий аванс від «Газпрому» в млрд - це вартість послуг української газотранспортної системи (ГТС) за транзит російського газу як мінімум за чотири місяці - з вересня і до кінця 2012 року (гроші за транзит з січня по вересень Україна отримала від "Газпрому" раніше).

Таким чином, з вересня і до початку 2013 року «Нафтогаз» не буде отримувати реальної плати за газотранспортні послуги, що надаються «Газпрому».

При цьому «Газпром» фактично зобов'язав НАК "Нафтогаз Україна" цей «аванс» використовувати на закупівлю у нього ж резервного газу для зберігання в українських ПСГ.

Правління "Нафтогаза" вже прийняло рішення про підписання чергового доповнення до транзитного контракту з «Газпромом» про авансовий платіж «за транзит природного газу по території України». Аналогічне рішення було прийняло керівництвом «Газпрому». Деталі угоди будуть вказані в додатку до чинного транзитного контракту між «Газпромом» і НАК «Нафтогаз Україна».

Примітно, що за другу каденцію Юрія Бойко в якості міністра палива та енергетики України це вже не прецедент. У 2010 році з легкої руки Бойко «Нафтогаз» зобов'язався в рахунок авансового платежу «Газпрому» забезпечити збільшення транзиту російського газу через ГТС України понад 110 млрд куб. м в рік. Реальний же транзит газу в 2010 і наступні роки не перевищував 95 млрд куб. м.

Читайте: «Газпром» наперед лякає Європу порожніми українськими газосховищами

Нагадаємо, "Нафтогаз Україна" раніше попередив "Газпром", що буде закачувати в свої ПСГ тільки той обсяг газу, який необхідний виключно для забезпечення потреб України, а не для забезпечення транзиту російського газу.

У зв'язку з цим "Газпром" висловлював стурбованість, що якщо НАК не закачає необхідні обсяги газу в ПСГ, то це призведе до того, що "Україна буде відбирати несанкціоновано з експортного транзитного потоку російський газ, призначений для європейських споживачів восени 2012 - взимку 2013 у великих обсягах, що може серйозним чином позначитися на поставках російського газу в Європу".

До цього начальник департаменту науково-технічної діяльності та зовнішніх зв'язків компанії «Укртрансгаз» Роман Шимко повідомив, що в сховища буде закачано всього 17-18 млрд куб. м газу. Зазвичай до початку опалювального сезону «Укртрансгаз» накопичував у ПСГ 22-25 млрд куб. м газу для гарантії його безперебійного транзиту в ЄС. «Але цього року ми закачаємо обсяги, яких Україні буде достатньо для проходження опалювального сезону», - заявив Шимко.

Як відомо, Україна має 13 підземних сховищ газу. Активна потужність 12 з них, що обслуговуються "Укртрансгазом", становить близько 32 млрд куб. м. Ще одне ПСГ - у розпорядженні ДАК "Чорноморнафтогаз".

Раніше також повідомлялося, що в кінці березня НАК "Нафтогаз Україна" вирішив взяти  кредит у розмірі млрд у російського «Газпромбанку» (41,7% належить "Газпрому"). Ще ,53 млрд НАКу доведеться віддати банку в рахунок обслуговування цього боргу. Кредит залучається на 2012-2019 роки, тобто до закінчення дії існуючих контрактів на поставку природного газу в Україну і транзит російського газу через територію Україну.

Читайте також:

"Нафтогаз" хоче заробити на продажі газу Європі зі своїх сховищ

Бойко в інтерв'ю CNN розпіарив Європі українські сховища газу


"Нафтогаз" уже знайшов охочих використовувати українські ПСГ

Через "Північний потік" Україна втратила 15% прибутку від транзиту газу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...