"Газпром": Якщо для України труба - історичний скарб, то її місце в музеї

16 січня 2012 в 11:07
Голова російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер вважає, що політика Києва щодо іноземних інвестицій у газотранспортну систему країни може призвести до того, що ГТС перестане існувати як технічний об'єкт.
miller_gazprom.ru_dsc_3816a_1-1.JPG
gazprom.ru

Про це він заявив у бесіді з журналістами у понеділок, 16 січня.

На питання журналістів про те, яке місце відводить "Газпром" українській трубі з урахуванням будівництва морського газопроводу "Південний потік" в обхід України, О.Міллер сказав: "Це повністю залежить від тієї ролі, яку відводить газотранспортній системі сама українська сторона".

"Якщо, як можна почути в Україні, ГТС - це історичний скарб, то, мабуть, її місце у музеї", - заявив голова "Газпрому".

ZN.UA: Відзначимо, що напередодні прем'єр-міністр і майбутній президент РФ Володимир Путін висловив думку, що ГТС України, безумовно, буде затребуваною.

О.Міллер неодноразово заявляв, що вартість української ГТС незабаром "значно впаде". Раніше він заявив, що українська сторона оцінила свою газотранспортну систему у 20 млрд євро, а також інвестиції в її модернізацію у 2-8 млрд євро.

При цьому нагадаємо, що раніше міжнародні експерти визнали високим рівень компетенції українських фахівців, які обслуговують українську ГТС. Відповідно до їхніх висновків, «Газпром» дуже перебільшує поганий технічний стан української ГТС.

Перед візитом Азарова в Москву Банкова бачила схему так: з 1 січня «Газпром» знижує ціну на газ, а невдовзі підписується міжурядова угода щодо ГТС, і при її ратифікації в Раді пакетом змінюється все чинне законодавство.

Проте річ у тім, що Путін так схеми не бачив: він відмовився від зниження ціни без урегулювання тем ГТС і внутрішнього рин­ку, він відмовився від погодженої схеми консорціуму: 40 — Україна, 40 — Росія, 20 — ЄС і зажадав, за даними ZN.UA, конт­рольного пакета. Словом, «пошел в отказ».

Детальніше читайте в матеріалі Алли Єрьоменко «Потоки: «Північний»,«Південний» і  грошовий» у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна».

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...