«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

Поділитися
У компанії запевняють, що не збираються брати участь у купівлі українських газопостачальних компаній. Проте в Міненерговугілля поставили ці заяви під сумнів: «Газпром» неодноразово говорив про свій інтерес до українського роздрібного газового ринку.

Російська газова монополія «Газпром» заперечує свою зацікавленість у запланованій на другу половину літа приватизації українських облгазів. Про це з посиланням на джерело в компанії повідомляє видання «Коммерсант-Украина».

Джерело спростувало заяву глави українського Фонду держмайна (ФДМ) Олександра Рябченка, який заявив, що російський «Газпром» є одним з головних претендентів на купівлю газопостачальних компаній.

"Українська сторона використовує цей аргумент для того, щоб показати, що конкурс пройде відкрито. Насправді ми не отримали ні запрошення на конкурс, ні гарантій, що він буде відкритим, і тому брати участь в ньому не збираємося", - заявило джерело в компанії.

У той же час, в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерговугілля поставили ці заяви під сумніви: "Газпром" неодноразово говорив про свій інтерес до українського роздрібного газового ринку і про бажання вийти на кінцевого споживача на цьому ринку.

- Облгази: Закріплювальний переділ

Між тим, за словами експерта Інституту енергетичних досліджень Юрія Корольчука, навіть якщо "Газпром" візьме участь в приватизації облгазів, то не стане торгуватися щодо ціни з Дмитром Фірташем, а домовиться про розподіл активів.

У свою чергу, член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський вважає, що конкуренції між "Газпромом" і Фірташем, швидше за все, не виникне, або вона буде номінальною. "Ймовірно, всі об'єкти будуть розділені ще до початку торгів. Фірташ прекрасно домовився з "Газпромом" про закупівлю газу для Ostchem за нижчою ціною, ніж купує інша промисловість. Якщо російська монополія захоче отримати облгази, вона використовує цей контракт як інструмент тиску і доб'ється спільної участі в приватизації з українським підприємцем", - зазначив експерт.

Раніше голова Фонду держмайна (ФДМ) Олександр Рябченко заявив, що російський "Газпром" є одним з головних претендентів на купівлю державних пакетів акцій газопостачальних компаній. "У перших рядах будуть ті, хто вже зараз працює на цьому ринку. Першим стоїть "Газпром" і інший російський бізнес, який уже розуміє, як можна вести справи в українських облгазах", - сказав Рябченко, коментуючи можливих претендентів на купівлю облгазів. "Газпром" володіє акціями п'яти українських облгазів через RosUkrEnergo, в якій компанії належить 50%.

Протягом липня та серпня у ФДМ планують приватизувати 20 облгазів. Інвесторам будуть запропоновані пакети акцій розміром від 0,71% до 26%. При цьому у власності держави залишиться по 25% акцій кожного підприємства. Будуть продані частки в "Миколаївгазі", "Сумигазі", "Дніпропетровськгазі", "Луганськгазі", "Запоріжгазі" і "Кримгазі". Міноритарні частки в цих компаніях також належать структурам Дмитра Фірташа. Минулого тижня Фонд держмайна виставив на продаж перший з цих облгазів - 25% акцій "Миколаївгазу". Вони були оцінені в 18,4 млн грн, що, на думку експертів, мінімум в 10 разів нижче його ринкової
вартості. !zn

Читайте також:

Олігархів після купівлі облгазів змусять встановлювати лічильники населенню

Доходи приватних облгазів від транспортування газу зросли з початку року на 29%

Приватним облгазам подарували мільярд доларів, щоб похизуватися перед Європою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі