«Газпром» ризикує зірвати терміни будівництва «Південного потоку»

23 травня 2012 в 07:47
Російський монополіст досі не отримав дозвіл на будівництво частини газопроводу. У «Газпрому» залишається тиждень, щоб виконати доручення Путіна, дане ним ще під час прем'єрства, і не зірвати терміни початку будівництва "труби".
yuzhniy294c972ba2.jpg
south-stream.info

Російський «Газпром» досі не отримав дозвіл на будівництво газопроводу "Південний потік", ділянка якого має пройти по території курорту федерального значення Анапа.

Якщо монополія не отримає позитивного висновку Головдержекспертизи до кінця травня-2012, будуть зірвані терміни початку будівництва труби, які вимагав дотримати від «Газпрому» президент РФ Володимир Путін, ще будучи прем'єром, пише газета «РБК daily».

У грудні 2011 року він вимагав від «Газпрому» прискорити початок реалізації проекту «Південний потік» і приступити до його будівництва вже в поточному році, а не в 2013-му, як планувалося раніше.

Читайте: "Газпром" запросив Бойка і главу "Нафтогазу" на церемонію початку будівництва "Південного потоку"

«Газпрому» до кінця травня поточного року необхідно домогтися підписання постанови уряду РФ «Про встановлення меж та режиму округу гірськосанітарної охорони курорту федерального значення Анапа», через територію якої буде прокладений газопровід, повідомило виданню джерело, знайоме з ситуацією.

У той же час постанову, в якій буде затверджено розміщення об'єктів трубопроводу, досі не було подано у Головдержекспертизу.

Також для підписання постанови уряду необхідно узгодження чотирьох зацікавлених міністерств, з яких напередодні лише в Мінприроди РФ повідомили про те, що проект постанови був узгоджений міністерством, в інших трьох відомствах не змогли прокоментувати ситуацію.

При цьому якщо Головдержекспертизи не дасть позитивного висновку щодо проекту постанови уряду, «Південний потік» може повторити долю європейського трубопроводу NEL, який має постачати газ з другої гілки «Північного потоку». Його акціонери були змушені почати пошук інших варіантів маршруту через те, що суд задовольнив 18 зі 100 позовів, поданих проти будівництва. Відповідно до рішення суду забороняється будівництво NEL в радіусі 350 м від будівель, де проживають позивачі.

Однак, на думку низки експертів, «Газпром» цілком може розпочати будівництво, не чекаючи ніяких дозволів та експертиз.

Нагадаємо, 17 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ні «Південний», ні «Північний» російські потоки не зможуть забезпечити потреби Європи і ніколи не стануть альтернативою української газотранспортної системи (ГТС).

Читайте також:

Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

Єврокомісія заборонила «Газпрому» використовувати «Північний потік» на повну потужність

Україна намагається заблокувати будівництво Росією обхідного газопроводу

Україна переведе ГТС у реверсний режим для боротьби з монополією «Газпрому»

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої альтернативи українській ГТС

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...