Топ Новини

"Газпром" підписав з Болгарією новий контракт в обмін на поступки щодо "Південного потоку"

15 листопада 2012 в 15:29
Новий 10-річний прямий контракт укладений з Болгарією безпосередньо, без посередників, і передбачає більш вигідні умови постачань російського газу в країну.
gazprom_w750_cdm40108.jpg
gazprom.ru

Російський "Газпром" і болгарський "Булгаргаз" у четвер, 15 листопада, підписали у Софії новий прямий контракт на постачання газу у Болгарію на 10 років, повідомив уряд країни. Підписання нового, більш вигідного контракту стало можливим після того, як Болгарія пішла на поступки "Газпрому" у питанні будівництва газопроводу "Південний потік".

Раніше постачання велися через посередника - СП "Газпрому" з місцевими бізнесменами "Овергаз", яке за рахунок націнки на імпортований газ розвивало газифікацію в республіці.

Згідно з контрактом, річний обсяг газу, що транспортується, складає 2,9 млрд куб. м. Планка за умовою "бери або плати" (take-or-pay) знижена і тепер складає вже 80%, а не 90%, як було зафіксовано в попередньому контракті. Також після закінчення перших шести років контракту, Болгарія матиме можливість скоротити обсяг закупівлі газу, якщо країна буде мати достатній обсяг власного видобутку.

За словами прем'єр-міністра країни Бойко Борисова, з 1 січня 2013 року ціна на природний газ знизиться на 20%. За його словами, ціна для Болгарії "буде трохи вищою за ціну для Німеччини, що є мінімально можливим для країни, яка не видобуває газ".

Тим часом у "Газпромі" знову заявили, що не планують найближчим часом переглядати ціну на газ для України, незважаючи на наполегливі прохання Києва про зниження ціни на блакитне паливо.

За останні три роки «Газпром» згодився знизити ціни на газ (в середньому на 10%) для більш ніж 15-ти своїх клієнтів у Центральній і Східній Європі - Німеччині, Франції, Італії, Австрії, Словаччині, Польщі.

Читайте також:

«Газпром» завзято наполягає, що підстав для перегляду ціни на газ для України немає

Польща виторгувала у «Газпрому» 10% знижку на газ після погрози подати в суд

«Газпром» назвав дату, коли розпочнеться будівництво ще одного газопроводу в обхід України

Україна в 2012 році недоотримає 0 мільйонів через обхідний газопровід

Україна і ЄС можуть допомогти один одному в рамках антимонопольного розслідування проти «Газпрому»

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...