Топ Новини

"Газпром" очікує, що Україна 2012 року закупить такий же обсяг газу, як і минулого

20 червня 2012 в 08:20
Останні заяви керівництва «Газпрому» показали, що російський холдинг знизив очікуваний обсяг імпорту Україною газу в цьому році до рівня минулого року - 40 млрд куб. м замість 52 млрд куб. м газу, на яких раніше наполягали в «Газпромі».
gas_money.jpg
energytribune.com

Російський монополіст «Газпром» очікує, що Україна 2012 року споживе не менше 40 млрд куб. м газу, незважаючи на заяви української сторони імпортувати всього 27 млрд куб. м російського газу через його високу вартість.

Як повідомив сьогодні, в середу 20 червня, на прес-конференції в Москві заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв, у цей обсяг входитиме і той газ, який Україна зобов'язалася закупити за рахунок авансу в $ 2 млрд, який «Газпром» перерахував «Нафтогазу».

«Україна активно здійснює зараз закачування газу в свої ПСГ», - сказав він, зазначивши, що за підсумками 2012 року Україна вийде на закупівлю 40 млрд куб. м, що передбачено контрактами.

«Це контрактне зобов'язання», - сказав О.Медведєв, відповідаючи на питання, чи планує на сьогодні «Газпром» продати 40 млрд куб. м.

За його словами, під час холодів України споживає газ на рівні 64 млрд куб. м, що загалом на рік спричине до контрактних показників. «До України (2012 року - ред.) Надійде не менше або близько 40 млрд куб. м.», - підкреслив він.

Відповідаючи на питання, чи «Газпром» застосовуватиме штрафні санкції за недобір, О.Медведєв сказав: «Виконання умов "бери або плати" не є на газовому ринку штрафними санкціями. Є особливості в нашому українському контракті, але я думаю, що з урахуванням тієї ситуації, яка врешті складається, Україна буде в змозі виконати свої зобов'язання по "take or pay".

До того ж він повідомив, що контрактні зобов'язання України в 2011 році виконані в повному обсязі.

Відзначимо: "Газпром" раніше наполягав, що згідно з контрактом між ним і "Нафтогазом", Україна в 2012 році повинна придбати 52 млрд. куб. м. УТим часом НАК у 2012 році планує скоротити закупівлі природного газу в «Газпрому» до 27 млрд куб. м через його високу вартість. Крім того, наступного, 2013 року, Україна відправила заявку до «Газпрому» також на 27 млрд куб. м газу.

Нагадаємо: 13 червня «Газпром» перерахував «Нафтогазу» $ 2 млрд авансу за транзит газу. Раніше в «Нафтогазі» припустили, що за підсумками червня можуть збільшити обсяги закачки російського газу понад 1,5 млрд куб. м. Зокрема, як свідчать щоденні дані з РФ, на початку червня Україна вже значно збільшила обсяги імпорту російського газу. Якщо взяти до уваги динаміку закупівлі, то НАК у червні може імпортувати 2,5 млрд куб. м газу, порівняно з 1,6 млрд куб. м у квітні-травні.

За даними «Нафтогазу», ціна газу для України у III кварталі 2012 року становить близько $ 426 за 1 тис. куб. м порівняно з $ 416 у I кварталі поточного року (з урахуванням «харківської знижки» в $ 100 за тис. куб. м). Таким чином, $ 2 млрд. Україні вистачить для закупівлі близько 4,7 млрд. куб. м газу.

Як повідомляло ZN.UA, станом на 16 червня в 12 основних підземних сховищ газу (ПСГ) України з моменту початку сезону закачування (з 15 квітня) маститься 3,7 млрд куб. м газу. Всього резервний запас газу на сьогодні становить близько 10,5 млрд куб м.

Нагадаємо: в січні 2012 року НАК імпортував російський газ на $ 808 млн, у лютому - $ 1,3 млрд, в березні - $ 865 млн, у квітні - на $ 628 млн, у травні - на $ 648 млн. Ціна імпортованого НАК «Нафтогаз Україна» до країни російського природного газу в I кварталі 2012 року становила близько $ 416 за 1 тис. куб. м, у другому - близько $ 425 за 1 тис. куб. м, і в III кварталі - близько $ 426.

За останніми даними «Нафтогазу», середньорічна ціна на російський газ для Україні в 2012 році становитиме $ 440 за тисячу кубометрів, замість закладених у держбюджеті $ 416.

За даними Державної служби статистики, в цілому імпорт російського газу в 2011 році становив 40 млрд 1,747 млн куб. м, його вартість - $ 12 млрд 361,172 млн. 

Читайте також:

Росія вважає, що точка неповернення у газових переговорах з Україною пройдена

Азаров не бачить у Північному та Південному потоках особливої ​​альтернативи українській ГТС

«Нафтогаз» очікує середньорічну ціну на російський газ на рівні 0/тис. куб. м

Путін не поспішає відмовлятися від можливостей України щодо транзиту газу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...