Топ Новини

«Газпром» не планує змінювати контрактну систему ціни газу

30 червня 2011 в 08:10
Голова «Газпрому» Олексій Міллер підкреслює, що змін у контрактній системі на газ не планується. Про це він сказав на річних загальних зборах акціонерів ВАТ «Газпром».

«Ми проявили твердість на переговорах щодо цін з нашими клієнтами, і в результаті наша виручка з європейського ринку збільшилася з 42,5 млрд до 43,9 млрд дол», - сказав О.Міллер.

Він підкреслив, що «Газпром» зберіг систему довгострокових контрактів з умовою "бери або плати», а також систему ціноутворення, прив'язану до нафтового кошика.

«Ніяких радикальних змін у контрактній системі не очікується і не планується», - зазначив він.

За його словами, ринкова частка «Газпрому» на європейському ринку становила на кінець 2010 року 23%. Для порівняння частка Норвегії - 19%, Алжиру - 10% і Катару - 6%, додав він.

За його словами, на основному ринку «Газпрому» попит почав відновлюватися швидше, ніж очікували оптимісти.

О.Міллер відзначив, що в 2010 році в Європі відзначено абсолютний рекорд споживання газу. Зросли постачання російського газу до Чехії, Польщі, Сербії, де його імпорт газу значно перевищив докризовий рівень.

Нагадаємо, що про бажання змінити контракт з «Газпромом» неодноразово заявляли українські чиновники. Зокрема, прем'єр Микола Азаров говорив про те, що прив'язка ціни газу до вартості газойлю не влаштовує Україну. За його словами, газойль можна було б замінити на інше паливо, наприклад, на вугілля.

Переговори України з Росією про зміну газових контактів поки безрезультатні.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...