«Газпром» намагається змусити Україну купити більше газу

4 липня 2012 в 07:04
На останніх переговорах у Москві Росія оголосила вимогу збільшити обсяги закупівлі Україною газу до 35 млрд куб. м замість 27 млрд куб. м, затверджених Кабміном. З яких закачати додатково в підземні сховища доведеться мінімум 8 млрд куб. м. У Міненерго відповіли відмовою.
gazprom gas .bmp.jpg
gazprom.ru

В ході переговорів міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка і голови правління "Газпрому" Олексія Міллера, Росія вимагала від України збільшити закупівлі газу "Нафтогазом" із затверджених Кабміном 27 млрд куб. м до 35, проте українські чиновники відмовилися від такої пропозиції.

"Нам сказали, що для безперешкодного проходження осінньо-зимового періоду у ПСГ треба закачати ще 8 млрд куб. м газу, сплативши за них додатково", - розповіло «Коммерсантъ-Украина» джерело у Міненерго.

Джерело в "Газпромі" підтвердило, що російська монополія вимагає збільшити закачування газу в ПСГ, вважаючи, що обсягів, запланованих Україною для закачування, недостатньо.

Однак Україна відповіла відмовою на цю пропозицію. "Доводи "Газпрому" непереконливі. Наприклад, транспортуючи газ по Nord Stream (Північний потік - ред.) ПСГ взагалі не використовуються. Тому аргументи російської монополії про те, що для забезпечення стабільної прокачування газу в ЄС Україна повинна закачати великі обсяги, недоречні" , - говорять у Міненерго.

Нагадаємо, згідно з підписаною з "Газпромом" угодою, Україна повинна щорічно купувати не менше 41 млрд куб. м газу. Однак, виходячи із затвердженого Кабміном газового балансу на 2012 рік, "Нафтогаз" цього року планує закупити лише 27 млрд куб. м.

Нагадаємо, що у "Нафтогазі" погодилися створити у власних підземних газосховищах резерв російського природного газу, який "Газпром" буде постачати в ЄС. Досі Україна заявляла, що резерв має сформувати сам "Газпром", але у підсумку погодилася витратити на це млрд доходів, отриманих від транзиту російського палива. Домогтися поступок від України російській монополії допомогли європейські споживачі газу.

Читайте також:

Україна і Росія погодили заявку на закупівлю газу на 2013 рік

«Газпром» знизить ціни на газ для Європи

«Газпром» подасть до суду? Чекаємо!

«Газпром» не підтвердив узгодження заявки України на закупівлю газу

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...