Топ Новини

«Газпром»: Домовлятися про зниження закупівлі газу Україні треба було раніше

11 січня 2012 в 12:52
Україна в односторонньому порядку заявила про зниження обсягів закупівлі російського газу з 52 до 27 млрд кубометрів - домовлятися про це треба було ще за півроку.

Таке твердження висловив глава "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з президентом РФ Дмитром Медвєдєвим у Підмосков'ї в середу, 11 січня.

За словами О.Міллера, "Газпром" турбують ті заяви, які прозвучали сьогодні вранці від профільного міністра Юрія Бойка. О.Міллер відзначив, що Київ мав домовитися з РФ про зниження обсягів закупівлі газу ще за півроку до настання контрактного періоду. "Україна зробила заяву, не домовляючись з російською стороною. Таких домовленостей має бути досягнуто за півроку. Це одностороння заява, яку було зроблено українською стороною", - сказав Міллер.

Він підкреслив, що звучить цифра у 27 млрд кубометрів газу в той час, як у контракті записана сума у 52 млрд кубометрів газу щорічно.

Д.Медвєдєв уточнив в О.Міллера, які їхні дії. "Ми будемо діяти у цивілізованому порядку відповідно до умов діючих контрактів", - відповів йому глава "Газпрому".

Він також поінформував президента РФ про те, що «українська сторона поки не зробила ніяких нових пропозицій Росії у газовому співробітництві, про які згадувалося в ході зустрічі президентів двох країн».

"На зустрічі з президентом України, де ми обговорювали різні питання і варіанти співпраці... мова йшла про нові великі проекти. Щось вдалося зробити чи ситуація поки що не розвивається?" - поцікавився Д.Медвєдєв в О.Міллера.

"Нічого істотно нового не відбулося, - відповів йому Міллер. - Наші українські друзі поки тільки говорять, але ніяких конкретних пропозицій не зроблено", - сказав він. При цьому О.Міллер висловив надію, що "якісь конкретні пропозиції буде зроблено найближчим часом".

ZN.UA: Нагадаємо, черговий раунд перемовин України і РФ щодо газу очікується 15 січня.

На початку вересня 2011 року президент України Віктор Янукович повідомив, що Україна офіційно повідомила РФ про зниження обсягів закупівлі газу.

До цього глава «Газпрому» О.Міллер заявляв, що НАК «Нафтогаз України» в будь-якому випадку повинна буде оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними у 2009 році контрактами на умовах «бери або плати».

Як заявляв раніше Ю.Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м в 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енергоефективності.

Разом з тим, за словами Ю.Бойка, якщо «Газпром» наполягатиме на необхідності закупівлі «Нафтогазом» російського газу у надмірних обсягах, Україні доведеться експортувати газ власного видобутку.
 

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...