Топ Новини

"Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

3 квітня 2013 в 18:21

Путін і Міллер оголосили транзит через територію Білорусії трубопроводом Ямал-Європа-1 "найбільш економічно ефективним" - адже він перебуває у власності "Газпрому".

ямал европа
Ольга Камєнева, gazeta.ua

Президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" повернутися до опрацювання проекту газопроводу Ямал-Європа-2 для постачань до Польщі, Словаччини й Угорщини. Про це він сказав на зустрічі з головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером.

у зв'язку з "Північним потоком" і "Південним потоком" фактично відмовилися від проекту Ямал-Європа-2. По "Південному потоку" ми вже практично почали роботи, і я просив би повернутися до проекту Ямал-Європа-2", - заявив Путін.

"Ми опрацьовуємо варіанти будівництва газопроводу з території Білорусі з розумінням того, що сьогодні транзит через територію Білорусії трубопроводом Ямал-Європа-1 є найбільш економічно ефективним", - сказав глава "Газпрому".

Він уточнив, що газотранспортна система Білорусі перебуває у власності "Газпрому" і найбільш ефективним з точки зору логістики є саме цей маршрут постачань газу європейським споживачам. "Аналіз ринку показав, що ми могли б орієнтуватися на 15 млрд куб. метрів газу", - заявив Міллер.

Голова "Газпрому" повідомив, що вже проведено переговори з Польщею, Угорщиною, Словаччиною на корпоративному рівні. "Ми готові були б приступити до розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування, до початку передінвестиційної стадії", - підкреслив він.

Міллер запевнив: "Зараз абсолютно точно зрозуміло, що ефективність такого проекту буде дуже-дуже високою, на корпоративному рівні партнери мали дуже великий інтерес до співпраці".

За словами Міллера, проект міг би бути введений в дію після закінчення робіт по "Південному потоку", імовірно в 2018-2019 роки.

Як заявив Путін, йдеться про підвищення надійності газопостачання Центральної і Східної Європи - Польщі, Словаччини, Угорщини.

"При реалізації цього проекту знімуться всі занепокоєння наших польських друзів і підвищиться надійність постачання Угорщини та Словаччини", - сказав він. Міллер тут же підтвердив: "Надійність підвищиться. Це буде стовідсоткова надійність. Якщо говорити про поставки газу до Польщі, то це будуть поставки зі своєї газпромівської труби на кордон, фактично це безтранзитний варіант".

Міллер також відрапортував перед Путіним, що "Північний потік" збудований "строго за графіком", а по "Південному потоку" "немає ніяких сумнівів, що в грудні 2015 року першу нитку буде побудовано".

У цьому контексті Путін також відзначив, що "Газпром" опрацьовує питання з британськими партнерами про будівництво ще однієї нитки "Північного потоку" цільовим призначенням для Великобританії.

Читайте також:

Україна позбулася можливості реекспорту газу до Польщі

Польща має намір усунути "Газпром" від управління газопроводом Ямал-Європа

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...