"Газпром" вимагає від України законодавчо гарантувати йому оренду труби за будь-якої влади

11 березня 2013 в 09:17

"Газпром" вимагає внести в українське законодавство зміни, які б гарантували йому оренду газотранспортної системи за будь-якої влади. Якщо Україна встигне внести необхідні зміни до законів до 1 червня, ціна газу може бути знижена заднім числом, з 1 січня 2013 року до 260 дол. за тис. куб. м.

gazprom_w750_cdm40108.jpg
"Газпром" вимагає законодавчо закріпити оренду ГТС
gazprom.ru

Російський "Газпром" на останніх переговорах оголосив вимогу внести в українське законодавство зміни, які б гарантували йому оренду газотранспортної системи за будь-якої влади.

З посиланням на джерело у Міненерго, знайоме з ходом переговорів, видання "Коммерсант-Украина" повідомляє, що останній візит президента Віктора Януковича у Москву, де планувалося підписати нові договори про закупівлі газу, закінчився нічим саме через вимогу "Газпрому" законодавчо закріпити можливість оренди української ГТС: "Ст. 7 закону "Про трубопровідний транспорт" забороняє передачу газотранспортної системи в оренду, концесію або лізинг, "Газпром" вимагає, щоб цей закон було змінено парламентом".

У прес-службі "Газпрому" офіційно не прокоментували переговори, зазначивши лише, що про конкретні рішення говорити рано. "Домовилися - це коли підписаний контракт. Але він не підписаний", - констатували у прес-службі компанії. Проте джерело в "Газпромі" підтверджує, що монополія наполягає на змінах законодавства: "Якщо Україна встигне внести необхідні зміни до законів до 1 червня, ціна газу може бути знижена заднім числом, з 1 січня 2013 року до 260 дол. за тис. куб. м".

У Міненерго стверджують, що пропонували "Газпрому" варіанти передачі трубопроводів в оренду без змін законодавства. Зокрема, та ж ст. 7 закону "Про трубопровідний транспорт" свідчить, що якщо приватна компанія інвестує в будівництво нових газопроводів, вона отримує статус інвестора і, згідно із законом "Про угоду про розподіл продукції", стає учасником такої угоди з правом здійснювати будівництво трубопроводів і експлуатувати їх. "В принципі, через цей пункт ми цілком можемо створювати консорціум, в якому "Газпром" інвестує кошти в будівництво нових газопроводів і модернізацію старих. Ми розповіли про це російській стороні, але там наполягають на тому, щоб рішення були проведені через Верховну Раду",- говорять у міністерстві.

Зараз Україна і Росія обговорюють створення консорціуму на паритетних засадах. "Газпром" повинен отримати в управління ГТС, при цьому зобов'язується транспортувати не менше 60 млрд куб. м газу на рік і гарантує оплату послуг з транзиту. Ціна газу для України повинна бути знижена до 260-280 дол. за тис. куб. м. Пізніше цю інформацію підтвердив посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

Очікувалося, що відповідні угоди можуть бути підписані в ході візиту Януковича в Москву. Однак після переговорів президент підкреслив, що газове питання все ще опрацьовується на рівні урядів двох держав, у тому числі за участю консультантів з провідних консалтингових компаній та міжнародних фондів. "Хвилює головне - формування справедливої ціни газу для України",- зазначив Янукович. Він повідомив, що після завершення цієї роботи повинна відбутися зустріч президентів України і Росії.

Читайте також:

Євросоюз погодився допомогти Києву домогтися зниження ціни на російський газ

Київ і Москва домовляються про управління ГТС без Європи

Кремль не підтвердив слова Зурабова про газові домовленості поза контекстом МС

Україна не має наміру виплачувати Росії штраф: "Газпром" підписав акти прийому-здачі

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
4 коментаря
  • Неазиат 11 марта, 20:25 Интересно а паРАША может внести Закон в свое законодатеьство на 1000 лет, который будет гарантировать неприкосновенность границ и территории Украины от покушений паРАШИ. Украина за это подняла бы цену на потребляемый газ на 20$. Можно еще вывести паРАШИНСКИЙ флот с территории Украины, мы еще добавим 5$! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • fhcty 11 марта, 17:11 хрен им а не аренду Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Українці 11 марта, 12:02 Народ України - власник газової труби, проти здачі в оренду газової труби. Росія повина з цим рахуватися і мати на увазі, що здача труби в оренду буде здійснена всупереч інтересам та волі народу України. А значить, народ України в любий час може відмовитись від усов оренди і забрати трубу назад. Думаємо, що опозиційні депутати України направили Президенту Росії офіційну інформацію про волю народу України з цього питання.
    прадід 11 марта, 17:35
    До всенародної власності відноситься все те на території держави, що ще не задіяне в економіці і не має балансової вартості. У державній власності, на балансі конкретних установ влади, має перебувати лише все необхідне для надання державних послуг своєму народові. Все іншоє має бути приватною власністю та різними сукупностями приватних власностей. Незалежно від громадянства кожен власник повинен дотримуватись законів України на території України. Полемікою навколо власника ГТС українські та російські злодії приховують збереження успадкованого від СРСР порядку експорту російського газу через неросійський кордон України з ЄС. Це успадкування дозволяє захмарну ціну газу тільки для України, мізерну оплату Росією транзиту через Україну та зовсім безоплатне міжсезонне збереження російського газу в українських підземних сховищах. Звідси гроші на відкати злодіям. Ніщо не заважає всім покупцям узгодити єдину ціну газу на східному кордоні України з Росією і державам ЄС оплачувати транзит Україні
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...