"Газпром" поки не підтвердив участь в обговоренні "долі" ГТС України в Брюсселі

22 квітня 2013 в 18:23

Україна сподівається, що російські колеги "поставляться до цього питання належним чином" і все-таки візьмуть участь у спільному з Євросоюзом тристоронньому "круглому столі".

miller gazprom_w750_irc_7187.jpg
Міллер поки не відповів, чи буде хтось від "Газпрому" обговорювати з ЄС долю ГТС
gazprom.ru

Російський "Газпром" поки не надав підтвердження своєї участі у "круглому столі" з питань майбутнього використання газотранспортної системи (ГТС) України її модернізації, який заплановано на 3 травня в Брюсселі.

Про це розповів міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький на брифінгу в Києві в понеділок, 22 квітня.

"Направили запрошення керівникові "Газпрому" Олексію Міллеру. Підтвердження, хто буде від Росії, немає. Але сподіваюся, що наші російські колеги поставляться до цього питання належним чином і будуть представлені на цьому зібранні", - сказав він.

- ЄС та Україна обговорять долю ГТС на початку травня. "Газпром" також запрошено

Міністр додав, що, крім питань, що торкаються ГТС, на "круглому столі" буде обговорюватися процес лібералізації газового ринку України в цілому. "Я впевнений, це (лібералізація ринку - ред.) надалі призведе до зниження ціни на газ для українських споживачів. Зараз ця ціна несправедлива", - резюмував  Ставицкий.

На минулому тижні Ставицький повідомив, що в Брюсселі 3 травня відбудеться круглий стіл, присвячений темі модернізації української ГТС. "Круглий стіл точно відбудеться 3 червня в Брюсселі під головуванням єврокомісара Еттінгера (комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер - ред.) і моїм", - сказав він.

Він зазначив, що розіслано запрошення всім провідним компаніям, у тому числі і російського "Газпрому" для того, щоб обговорити питання модернізації української ГТС і побудови східноєвропейського газового хаба на території України.

Читайте також:

Газотранспортна система України: на роздоріжжі

ЄС чекає конкретної пропозиції від України щодо консорціуму на базі ГТС

Україна розраховує вийти на результат переговорів з РФ щодо газу протягом двох місяців

Москва готова брати участь у консорціумі з ГТС тільки при відмові Києва від енергетичних правил ЄС

Переговори з Росією щодо ГТС ніхто не зупиняв, стверджує Ставицький: "Листування триває"

Надання Європі доступу до ГТС стане відповіддю на будівництво Росією обхідних газопроводів

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...