Топ Новини

"Газпром" не має наміру торгуватися з Україною і вимагає сплатити рахунок за газ

15 лютого 2013 в 09:56

Російська сторона вважає, що, відповідно до контракту, Україна повинна сплатити рахунок на 7 мільярдів доларів за недобір палива.

gaz-gas_gts_1_gazpromru.jpg
gazprom.ru
"Газпром" не має наміру обговорювати зміну умов чинного газового контракту і вважає, що Україна повинна повністю оплатити виставлений їй за рахунок недобір "блакитного палива" у минулому році. Про це заявив заступник голови правління російської компанії Олександр Медвєдєв заявив в інтерв'ю британській газеті "Файненшл таймс".

"Ніколи б не подумав, що Україна відмовиться виконувати взяті на себе зобов'язання. Адже є принцип "бери або плати" і на його підставі, якщо не хочеш скористатися якоюсь послугою, все одно повинен за неї розрахуватися",- сказав він.

"Згідно з контрактом 2009 року, Національна акціонерна компанія НАК "Нафтогаз Україна" повинна щорічно купувати у нас 42,5 млрд кубометрів газу, - пояснив він. - При цьому торік було реалізовано лише 60 відсотків від цього обсягу". "І те, що українська сторона заздалегідь повідомила, що їй не потрібен весь передбачений угодою газ, нічого не міняє", - додав Медвєдєв.

За його словами виставлений "Газпромом" рахунок не є відповіддю на контракт Києва з компанією Royal Dutch Shell. Справа в тому, що в кінці січня українська сторона підписала з нафтогазовим гігантом угоду про розробку Юзівського родовища (Харківська і Донецька області), запаси якого оцінюються у більш ніж в 4 трлн куб м газу. Як відзначали багато коментаторів, цей крок повинен допомогти республіці розвивати власний видобуток, а також знизити залежність від російського "блакитного палива".

"Дані події жодною мірою не пов'язані", - констатував він.

Нагадаємо, минулого тижня "Нафтогаз України" повідомив "Газпрому" про те, що не має наміру оплачувати виставлений Києву рахунок за недобір газу в минулому році. Міністр енергетики та вугільної промисловості республіки Едуард Ставицький, проте, запевнив, що його країна виконує умови газового договору з РФ від 2009 року.

Нагадаємо, 7 лютого міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна відповіла "Газпрому", що не бачить підстав сплачувати рахунок, виставлений їй за недобір газу в 2012 році.

Україна кілька років намагається переглянути газові угоди з Росією, називаючи ціну завищеною, а самі контракти - кабальними. При цьому країна істотно скоротила обсяг закупівлі російського газу, з чим не згоден "Газпром".

"Нафтогаз", який просив знизити річний обсяг закупівлі до 27 млрд куб. м, вважає свої зобов'язання виконаними. "Газпром" наполягає, що контрактний обсяг на 2012 рік залишився на рівні 52 млрд кубів і умова "бери або плати" застосовна до 41,6 млрд кубів.

Читайте також:

У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби

Кожара: Панування "Газпрому" в Україні зламано

Україна не вважає за доцільне платити Росії за некуплений газ

"Газпром" виставив "Нафтогазу" рахунок на 7 млрд дол. виходячи з недобору 16,7 млрд кубів газу

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • zagrava 15 февраля, 11:34 Шкода, що цей упир не пояснив як він рахував "штраф". Він мабуть не в курсі, що його однофамілець, той шо Діма в 2010 році благословив скасування штрафних санкцій за недобор. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...