Топ Новини

Fitch знизило рейтинг Словенії, яка входить до єврозони

29 вересня 2011 в 09:41
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг члена єврозони Словенії на один щабель з "АА" до "АА-", пославшись на банківську систему, що розвалюється, і великий ризик боргового дефолту країни.

Провал розробленої урядом пенсійної реформи на референдумі у червні - це серйозний регрес на шляху до довгострокової стабільності системи державних фінансів, сказав аналітик Fitch Кріс Прайс.

Рейтинг Словенії за версією Fitch тепер зрівнявся з рейтингом "Аа3" агентства Moody's, і обидва рейтинги на щабель нижче у порівнянні з оцінкою Словенії Standard & Poor's - "АА".

"Зниження рейтингу відображає побоювання Fitch про рівень і висхідну динаміку непрацюючих кредитів на балансах банків, частка яких на кінець першого півріччя 2011 року становить 14,8 відсотка від загального обсягу клієнтських позик, недостатній рівень резервів під такі кредити і, відповідно, рівень достатності банківських капіталів (10 відсотків капіталу першого рівня на кінець півріччя)", - йдеться в заяві Fitch.

Агентство відзначило, що найбільший банк країни — NLB брав участь у стрес-тестах Європейського союзу в цьому році і виявився "серед 16-ти європейських банків, у яких капіталу рівно стільки, скільки вистачить, щоб пережити потенційну кризу".

Орієнтована на експорт Словенія дуже постраждала від глобального фінансового краху і занурилася у політичну кризу. Економіка країни скоротилася на 8 відсотків у 2009 році. Уряд очікує підйому економіки на 1,5 відсотка в цьому році після 1,4 відсотка у 2010, але дефіцит бюджету може зрости до 5,5 відсотка ВВП у порівнянні з лише 0,1 відсотка в 2007 році.

Периферійні економіки єврозони відчули на собі тиск боргових ринків на тлі зниження кредитних рейтингів. Нездатність позичати гроші на відкритому ринку змусила спочатку Грецію, а потім Ірландію та Португалію, просити фінансової підтримки у міжнародних кредиторів. На краю прірви виявилася і третя економіка валютного блоку - Італія.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...