Топ Новини

Fitch знизило рейтинг Греції до переддефолтного

22 лютого 2012 в 12:41
Агентство знизило довгостроковий кредитний рейтинг Греції з CCC до C. Однак, кажуть у Fitch, дефолтний рейтинг Греції буде тимчасовим.
greece_4065708384_76afb2f631_b.jpg
flickr.com

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг Греції з "CCC" до переддефолтного "C".

Як говориться у повідомленні Fitch, агентство вважає, що обмін держпаперів Греції, які належать приватному сектору, у разі його завершення буде підставою для визнання дефолту республіки.

Зниження суверенного рейтингу Греції пов'язане з рішенням Єврогрупи від 21 лютого, яка схвалила другу програму фінансової допомоги Греції, включаючи угоду з приватним сектором з обміну грецьких суверенних облігацій з прощенням 53,5% номінальної вартості паперів.

Відповідно до методології Fitch, реструктуризація грецьких бондів трактується як "обмін проблемних боргових зобов'язань" (distressed debt exchange). У зв'язку з цим Fitch знизило рейтинг Греції до позначки C, що означає виключно високий ступінь кредитного ризику, близьку ймовірність дефолту.

Після завершення боргового свопа Fitch має намір знизити суверенний рейтинг Греції до RD ("обмежений дефолт"). Рейтинги грецьких державних облігацій, які будуть брати участь в обміні, буде змінено на D (дефолт), говориться у повідомленні Fitch.

Однак дефолтний рейтинг Греції буде тимчасовим: незабаром після завершення обміну з випуском нових облігацій Fitch зніме з Греції статус RD і переоцінить її суверенний рейтинг на підставі постдефолтної структури боргу та кредитного профілю.

Fitch вказує, що обмін грецьких паперів де-факто має примусовий характер для інвесторів, оскільки уряд Греції обіцяв законодавчо затвердити так зване застереження про колективні дії (collective action clause), яке зобов'яже погодитися на обмін абсолютно всіх інвесторів, якщо частка тих, хто добровільно погодився, досягне 66% .

Читайте також

Єврогрупа погодила план порятунку Греції від кризи


З уряду Греції пішло п'ять членів, але він затвердив заходи економії

Прем'єр Греції пообіцяв «неконтрольований хаос» у разі дефолту країни


Президент Греції відмовився від зарплати 85 000 євро на рік
 

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...