Топ Новини

Fitch прогнозує уповільнення зростання світової економіки

13 грудня 2011 в 13:40
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує уповільнення зростання найбільших розвинених економік до 1,3% у 2011 році і збереження слабкого зростання на рівні 1,2% у 2012 році, після чого піде помірне прискорення - до 1,9% у 2013 році.

На відміну від попереднього глобального економічного прогнозу, опублікованого у жовтні, Fitch переглянуло у бік зниження прогноз щодо ВВП на весь аналізований період по 2013 рік. Агентство очікує зростання світової економіки (на підставі ринкових обмінних курсів) на рівні 2,4% в 2012 році і 3,0% у 2013 році в порівнянні з 2,7% і 3,1% у попередньому прогнозі.

«Fitch прогнозує подальше уповільнення зростання в єврозоні до рівня лише 0,4% у 2012 році, з огляду на те що посилення фіскальних заходів і погіршення умов на фінансових ринках призводять до більш складної кредитної кон'юнктури для більш широкої економіки», - зазначає Гергель Кісс, директор в аналітичній групі Fitch щодо суверенних емітентів.

Помірні негативні квартальні темпи зростання очікуються в єврозоні у наступних кварталах, і серед чотирьох найбільших членів єврозони Fitch очікує скорочення ВВП в Італії за 2012 рік на 0,5%. «У той же час імовірність явного скорочення економіки єврозони в 2012 році в даний час оцінюється як один до трьох», - зазначає Г.Кісс.


Відновлення економіки США залишиться стриманим у короткостроковій перспективі з більш сильними очікуваннями зростання з другої половини 2012 р. і далі, при цьому несприятливими моментами для зростання залишаться ринок житла, а також посилення податково-бюджетної політики на рівні близько 1% ВВП. На тлі слабкого зростання ВВП в єврозоні відбулося ослаблення економічного прогнозу щодо Великобританії, стосовно якої Fitch знову переглянуло у бік зниження прогноз зі зростання ВВП: до рівня лише 0,7% в 2012 р. і 2,0% в 2013 р.

 

У той же час Fitch очікує, що економічне зростання країн БРІК буде значним протягом прогнозного горизонту, на рівні 6,3% в 2012 р. і 6,6% в 2013 р., що значно вище темпів росту у найбільших країн з розвиненою економікою і глобальних темпів зростання. Тим не менше, як і у найбільших країн, з розвинутою економікою, зростання в Китаї та Росії сповільниться в майбутні роки. Бразилія та Індія вже відчули різке уповільнення в цьому році і, як очікується, відновлять частину втраченої динаміки до 2013 р.

 

За оцінками Fitch, на даний момент домінують негативні ризики. Зокрема, фінансова напруженість може ще більше посилитися в єврозоні. Окремий розділ «Глобального економічного прогнозу» розглядає такий альтернативний сценарій на додаток до базового сценарію Fitch і вказує на нестійкість економічного зростання в єврозоні. Незважаючи на рішення, прийняті 9 грудня для розв'язання кризи в єврозоні, напруженість на ринку залишається високою. Крім того, рух у бік податково-бюджетної консолідації у США чи глобальні дисбаланси можуть відбуватися нерівномірно. Тому ймовірність несприятливого розвитку подій є високою, і ризик малоймовірних подій з серйозними наслідками збільшився за останні місяці. І, навпаки, поліпшення балансів у приватному секторі може зумовити більш значний попит, і швидке вирішення фінансового стресу може зміцнити довіру у глобальному масштабі.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...