Fitch прогнозує, що Греція оголосить дефолт, із зони євро не вийде

21 вересня 2011 в 07:03
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що Греція оголосить дефолт за своїми борговими зобов'язаннями, але не залишить зону обігу євро. Про це йдеться в доповіді Fitch про фінансову кризу в єврозоні.
d2efc78d80_b_greece.jpg
flickr.com

"Занепокоєння з приводу можливого розпаду єврозони значно перебільшені", - зазначив голова аналітичної групи Fitch з незалежних рейтингів Девід Райлі. В агентстві переконані, що ціна дезінтеграції зони євро надто висока, щоб допустити вихід з валютного союзу хоча б однієї держави.

Втеча з єврозони буде для Греції економічно нераціональною, вважає Fitch, але навіть якщо припустити, що Афіни добровільно і за згодою інших країн єврозони повернуться до національної валюти, це створить сумний прецедент, який підірве єдність в єврозоні та послабить ступінь прихильності країн-учасниць своїм  зобов'язанням .

Раніше вчора в грецьких ЗМІ з'явилися повідомлення, що місцева влада розглядає можливість  проведення референдуму з питання про вихід країни із зони євро, але в уряді ці повідомлення офіційно спростували.

Деякі економісти вважають, що відмова Афін від євро в сформованих обставинах могла б бути "найменшим злом". Повернення до драхми, яку уряд міг би девальвувати на свій розсуд, допомогло б підвищити міжнародну конкурентоспроможність грецьких товарів і зробити країну більш привабливою для іноземних туристів.

Інші експерти вказують на катастрофічні наслідки такого кроку - масове вилучення вкладів з банків, втеча капіталу і робочої сили з розореної країни.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...