Топ Новини

Fitch може знизити рейтинги низки країн єврозони вже у січні

10 січня 2012 в 13:18
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings у кінці січня може здійснити негативні рейтингові дії щодо низки держав єврозони, включаючи Італію, повідомляє AP з посиланням на заяву директора групи суверенних рейтингів Fitch Девіда Райлі (David Riley).

При цьому, за словами Райлі, рейтинги деяких країн може бути знижено відразу на два пункти. У грудні минулого року стало відомо, що Fitch розглядає ймовірність пониження суверенних рейтингів одразу семи країн - Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Словенії, Кіпру і Ірландії, помістивши їх у список на перегляд. Трохи раніше інше рейтингове агентство - S&P - помістило у список на перегляд з можливістю зниження рейтинги 15 країн єврозони, у тому числі всіх шести країн з найвищим кредитним рейтингом.

З урахуванням заяв Fitch про те, що в абсолютному обчисленні лідерами за держзапозиченнями в єврозоні у 2012 році стануть Франція (359 мільярдів євро) та Італія (357 мільярдів євро), підвищена увага аналітиків агентства в січні буде прикута до ситуації в Італії, оскільки раніше у вівторок стало відомо, що рейтинг Франції знижувати не планується. Що стосується Італії, то, за словами Райлі, країна знаходиться на «передовій лінії» боргової кризи. «Майбутнє євро буде вирішуватися у Римі», - сказав Райлі.

Що стосується самої кризи, то на думку експерта, без істотного втручання Європейського центробанку вона буде продовжуватися, при цьому час від часу ситуація буде характеризуватися «екстремально високою» волатильністю. Перешкодити вирішенню боргових проблем може і неузгодженість дій національних урядів найбільш обтяжених економік, яким необхідно проводити жорсткі заходи зі скорочення витрат бюджету.

На цьому тлі занепокоєння Fitch викликає ситуація у Греції, уряд якої поки не досяг відчутних успіхів у перемовинах з приватними інвесторами щодо списання боргів країни. Проте, як вважає Райлі, статус Греції як члена єврозони найближчим часом не зміниться, хоча ймовірність дефолту і виходу з регіону єдиної валюти повністю виключати не можна.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...