Fitch майже скасував дефолт Греції

28 листопада 2012 в 08:25
Рейтингове агентство вже не так "похмуро" дивиться на перспективи найбільш проблемної країни ЄС, вважаючи, що загроза дефолту Греції чи її виходу з єврозони ослабла. При цьому підкреслює, що основні питання залишаються без відповіді.
d2efc78d80_b_greece.jpg
flickr.com

Досягнення угоди, що націлена на забезпечення боргової стійкості Греції і дозволяє виділення наступного траншу фінансової допомоги, послаблює безпосередню загрозу дефолту країни за держборгом або її виходу з єврозони, говориться у прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Це позитивно для Греції та інших держав єврозони. Угода може допомогти в тому, щоб повернути грецький держборг до стабільності, хоча основні питання залишаються без відповіді", - наголошується в повідомленні.

- ЄС і МВФ дійшли компромісу і виділять Греції рятівний кредит

Як повідомлялося, міністри фінансів єврозони (Єврогрупа) і Міжнародний валютний фонд (МВФ) у ніч на вівторок погодили нову формулу допомоги Греції для того, щоб, незважаючи на всі минулі невдачі, забезпечити в підсумку успіх майже 3-річної програми з порятунку Афін від банкрутства. Євросоюзу доведеться піти на нові фінансові жертви - у вигляді продовження термінів кредитів, зниження відсоткових ставок. Це повинно дозволити знизити борг Греції до 2020 року до 124% ВВП з нинішніх більш ніж 170%, повернути країну на ринок запозичень і відновити нормальне функціонування її економіки.

Як зазначає Fitch, пік боргового навантаження припаде на 2014 рік і складе близько 179% ВВП.

"Наші оцінки передбачають, що угода відновить щорічне економічне зростання до рівня 3-3,5% до кінця десятиліття, і Греція буде підтримувати профіцит бюджету в 4,5% ВВП з 2016 року", - говориться у прес-релізі агентства.

У повідомленні Fitch вказується на те, що незрозуміло, коли нова угода зможе підвищити рівень довіри грецьких споживачів та інвесторів до такої міри, щоб зупинити зниження економіки. За оцінкою агентства, з 2007 року і до кінця 2012 року падіння економіки Греції в реальному вираженні складе 20%.

Загальна сума кредитів, обіцяних ЄЦБ, МВФ і Європейської комісії на допомогу Греції, досягла 240 млрд євро, з них 150 млрд Афіни вже отримали. Натомість грецькій владі довелося піти на різке скорочення держвитрат і ввести режим жорсткої економії бюджету.

Читайте також:

МВФ налякав Грецію помилковою вимогою звільнити 22 тисяч осіб

Сорос вважає, що для подолання кризи в ЄС Німеччина повинна відмовитися від євро

Єврозона залишила Грецію без грошей, але дала час на реформи

МВФ позначив передумови нової кризи. Винні США, Китай і Японія

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...