Топ Новини

Fitch знову знизив прогнози зростання світової економіки

15 березня 2013 в 20:57

Рейтингове агентство знизило прогнози зростання світової економіки: у цьому році глобальний ВВП збільшиться на 2,2%, у 2014 році - на 2,8%.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогнози зростання світової економіки на 2013-2014 роки: в цьому році глобальний ВВП, як очікується, збільшиться на 2,2%, в 2014 році - на 2,8%.

Озвучені в грудні 2012 року прогнози припускали, що економічний підйом складе 2,4% і 2,9%, а вересневі - 2,6% і 3% відповідно.

Економічний підйом в основних розвинених країнах, за оцінками Fitch, складе цього року лише 1% і прискориться до 1,9% в 2014 році.

"Світова економіка повинна виграти від скорочення побічних ризиків, що включають "бюджетний обрив" у США, розпад єврозони і "жорстку посадку" китайської економіки, а також від поступового прогресу в плані відновлення рівноваги в приватному секторі ряду розвинених економік завдяки ультра-стимулюючій монетарній політиці", - відзначає директор групи суверенних рейтингів Fitch Джерджелі Кісс.

У 4-му кварталі 2012 року темпи зростання ВВП США і Єврозони були слабкими з 2009 року, говориться в повідомленні агентства.

У США (зростання ВВП в жовтні-грудні склало 0,1%) слабка динаміка обумовлена тимчасовими факторами, зокрема, різким скороченням федеральних витрат і падінням запасів підприємств, зазначають у Fitch.

Водночас, за словами експертів, поліпшення ситуації на ринках праці та житла забезпечує основу для більш потужного зростання.

Fitch знизило прогноз зростання американської економіки на 2013 рік до 1,9% з 2,3%, прогноз підйому на 2014 рік залишився незмінним - 2,8%.

"Рецесія в єврозоні поглибилася в четвертому кварталі 2012 року, ВВП регіону скоротився на 0,6%, незважаючи на серйозне скорочення фінансової напруженості в периферійних країнах. Ключові країни регіону, зокрема Німеччина, також зіткнулися зі зниженням ВВП", - говориться в огляді.

Fitch очікує повільного початку підйому економіки регіону з середини 2013 року за рахунок ослаблення заходів бюджетної економії і фінансових стресів.

У той же час підвищені рівні боргу, структурні проблеми і високе безробіття будуть обмежувати підйом і утримувати ризики зниження, відзначають аналітики.

За оцінками Fitch, ВВП єврозони скоротиться на 0,5% в 2013 році і збільшиться на 1% в 2014 році, при цьому безробіття в регіоні залишиться вище 12% до 2014 року.

Fitch більш оптимістично оцінює ситуацію в японській економіці в короткостроковій перспективі, очікуючи, що підтримку їй надасть нова політика, спрямована на завершення періоду дефляції. Японський ВВП, як очікується, збільшиться в 2013 році на 1,9%.

Країни, що розвиваються, продовжують випереджати розвинені країни за темпами економічного підйому, незважаючи на те, що деякі з країн, що розвиваються, стикаються з серйозними проблемами.

"Статдані показують, що китайська економіка зможе уникнути "жорсткої посадки". Ми зберігаємо прогноз зростання економіки КНР на 2013 рік на рівні 8%, на 2014 рік - 7,5%", - говориться в прес-реліз агентства.

Читайте також:

Агентство Fitch погрожує США зниженням рейтингу

Fitch знизило прогнози зростання світової економіки на найближчі 3 роки

Агентство Fitch погрожує країнам єврозони зниженням рейтингів

Fitch підтвердило рейтинг Німеччини на найвищому рівні

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...