Fitch знизить рейтинги провідних банків Кіпру у разі затвердження податку на вклади

19 березня 2013 в 10:24

Якщо парламент Кіпру затвердить скандальний податок на депозити, рейтинги найбільших банків країни впадуть до рівня "обмежений дефолт".

Bank of Cyprus, Кипр
Fitch відправив кіпрські банки у "кошик" для перегляду рейтингів

Міжнародне рейтингове агентство Fitch помістило рейтинги трьох провідних банків Кіпру - Bank of Cyprus, Cyprus Popular Bank і Hellenic Bank - у список на перегляд з можливим пониженням рейтингу у зв'язку з можливістю введення податку на депозити.

"Перегляд рейтингів банків буде завершено після рішення уряду країни щодо надзвичайних заходів. Голосування парламенту Кіпру заплановано на вечір вівторка", - йдеться в повідомленні Fitch.

У разі затвердження податку на депозити агентство знизить рейтинги дефолту емітента трьох перерахованих банків до рівня RD (обмежений дефолт).

Також будуть знижені рейтинги підтримки (до найнижчого рівня - 5; це означає низьку ймовірність надання підтримки банку з боку держави або інституційного власника) і рівні підтримки довгострокового рейтингу дефолту емітента до найнижчого значення "No Floor".

Тим часом президент Кіпру Нікос Анастасіадіс повідомив, що парламент може не підтримати введення податку на депозити. Для ухвалення рішення необхідно 29 голосів. Однак такої кількості згодних з жорсткою мірою депутатів немає.

Нагадаємо, 16 березня стало відомо, що Єврогрупа поставила Кіпру, який переживає фінансову кризу, умови для виділення кредиту в 10 млрд євро - ввести одноразовий податок на депозити у кіпрських банках розмірі 6,75% на суми менше 100 тисяч євро і в 9,9% на вклади понад 100 тисяч євро.

Рішення викликало обурення не тільки вкладників-кіпріотів, але і росіян, яким у кіпрських банках належать депозити на суму близько 20 млрд доларів. Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв зазначив, що Росія буде змушена внести корективи у свої відносини з Кіпром. За його словами, рішення кіпрських влади є дивним і суперечним і виглядає просто як конфіскація чужих грошей".

Варто відзначити, що, на думку аналітиків, саме наявність у банківській системі Кіпру значної кількості грошових коштів з Росії могла стати причиною для прийняття рішення про введення такого податку. Низка європейських країн стурбована тим, що кіпрські банки використовуються росіянами для відмивання грошей.

Читайте також:

Білий дім відмовився коментувати конфіскацію депозитів на Кіпрі

Рішення Кіпру врятувати економіку за рахунок вкладників обвалило євро

Кіпріоти вишикувалися в черги до банкоматів, знімаючи з рахунків всі накопичення

За матеріалами: bfm.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...