Фірташ знаходиться на фінальній стадії покупки Лисичанського НПЗ

28 липня 2012 в 09:39
За даними джерел ZN.UA, станом на третю декаду липня переговори про покупку ЛІНІКа між Фірташем і власниками компанії ТНК-ВР пройшли стадію узгодження договору.
firtash_IMG_2.jpg
прес-служби Дмитра Фірташа

Український хімічний магнат Дмитро Фірташ найближчим часом може оголосити себе власником Лисичанського НПЗ (нафтопереробний завод, «ЛIНІК»), поки що належить російській ТНК-ВР.

За даними джерел ZN.UA, станом на третю декаду липня переговори про покупку ЛІНІКа між Фірташем і власниками компанії ТНК-ВР пройшли стадію узгодження договору.

Окремі джерела повідомляють про можливі труднощі в зв'язку з конфліктом між російською і британською сторонами ТНК-ВР, кожна з яких заявила про готовність продати свою частку в цьому СП. Зокрема, про свій інтерес до частки ВР заявила 24 липня державна «Роснефть». Правда, юристи застерігають, що продаж ЛІНІКа в таких умовах може бути надалі оспорений новим акціонером ТНК-ВР.

Якщо ж якась із компаній хімічного магната купить ЛІНІК, то входження Фірташа в нафтопереробку викличе серйозні зміни рельєфу українського ринку нафтопродуктів.

Як повідомляло ZN.UA, одночасно з появою інформації про наміри олігарха придбати ЛИНІК у Кабміні поновилася полеміка навколо підтримки українських НПЗ. Зокрема, Міненерговуглепром запропонувало звільнити від ПДВ 10 млн. тонн імпортної нафти, а також ввести мита і квоти на імпорт нафтопродуктів. На думку експертів, це призведе до втрат бюджету в розмірі близько 25 млрд. грн. на рік, підвищення цін на паливо для споживачів пропорційно розміру мит на імпорт (розглядається ставка в розмірі 100 євро/т, або 1 грн./л), а також до відновлення повної залежності України від Росії в нафтовій сфері.

Нагадаємо, що 15 березня власник заводу компанія ТНК-ВР зупинила Лисичанський НПЗ, заявши нібито про збитковість переробки нафти.

Варто зазначити, що останнім часом Лисичанський НПЗ практично не працював на український ринок. Всі обсяги нафтопродуктів йшли назад до Росії. Однак і ця так звана толінгова система стала невигідною після чергового підвищення Росією мита на експорт нафти.

Читайте також:

Хто платить за «дешевий» бензин?


ТНК-ВР прогнозує подорожчання бензину в зв'язку з закриттям Лисичанського НПЗ

Ціни на паливо змусили українців в 2011 році істотно знизити його споживання

Нова ініціатива Бойка з пільг на нафту обернеться втратою 1,3 млрд грн

У Кабміну є мінімум два варіанти здешевити бензин без мільярдних втрат для бюджету

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...