Фірташ розщедрився на 81,4 млн грн, щоб купити 26% акцій "Луганськгазу"

7 вересня 2012 в 09:05
Бізнесмен поповнив свою колекцію міськ- і облгазів 26%-м пакетом акцій "Луганськгазу", який обійшовся йому в рази дорожче, ніж попередні придбання часток у газопостачальних компаніях.
firtash.jpg
ark.gov.ua

Фонд державного майна України (ФДМУ) у п'ятницю, 7 вересня, провів аукціон з продажу 26% акцій (1 млн 898 тис. 779 шт) акцій компанії "Луганськгаз". Переможцем аукціону стала підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу компанія "Газтек".

Компанія запропонувала за держпакет "Луганськгазу" 81,41 тис. грн (в ході торгів ціна піднялася лише на один крок у 810 тис. грн; стартова ціна становила 80,6 млн грн).

Мінімальний обсяг інвестицій протягом трьох років повинен скласти 3,94 млн грн.

Крім "Газтека", конкурентом на торгах, як зазвичай, була інвестиційна компанія "Фінлекс-Інвест", так само підконтрольна Фірташу.

ПАТ "Луганськгаз" включає в себе 16 управлінь з експлуатації газових господарств і головне підприємство, які обслуговують систему газопостачання м. Луганська та Луганської області. В даний час в зоні діяльності ВАТ "Луганськгаз" знаходиться в експлуатації 12 млн. 641 тис. 820 км розподільних газопроводів. Чистий прибуток ВАТ "Луганськгаз" в І кварталі 2012 р. зріс на 54,1% - до 55 млн 583 тис. грн.

Як повідомлялося, власниками 96% акцій "Газтек" є чотири кіпрські компанії - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу, так само як і компанія "Фінлекс-Інвест", її конкурент на торгах.

Рахунки "Газтек" в національній валюті обслуговуються в "Надра Банку", також підконтрольному Фірташу. Напередодні компанія залучила у банку кредитну лінію на 250 млн грн для купівлі акцій підприємств з газопостачання та газифікації.

Нагадаємо, «Газтек» раніше заявив про намір придбати держпакети акцій 10 обл- і міськгазів.

З початку «розпродажу» Фірташ придбав у держави акції вже п'яти газопостачальних компаній — 25% акцій «Миколаївгазу» (18,97 млн грн), 25% акцій «Івано-Франківськгазу» (33,35 млн), 25% акцій «Севастопольгазу» (4,45 млн грн), 26% акцій «Дніпропетровськгазу» (58,65 млн грн), 25% «Запоріжгазу» і сьогоднішні 26% акцій "Луганськгазу".

Читайте також:

Облгази: закріплювальний переділ

Кабмін заборонив міськгазам і облгазам приватизувати газорозподільні мережі

Компанія Фірташа позначила свої газові наміри

«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

 

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...